Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anna aas

zdrowie seniora

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna aas

Liczę na wasze podpowiedzi, za kilka dni będzie ze mną mieszkała moja mama, jest po długim pobycie w szpitalu, wiem że słabo u niej z jedzeniem, jest osłabiona, lekarz kaał robić papki bo ma problem z gryzieniem, co gotować jaką dietę żeby doszla do siebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nasturcja55a

jak masz robota kuchennego albo chociaż blender typu żyrafa to zrobić papki łatwo gorzej z ich smakiem, w DOZ kiedyś kupowałam dla znajomej po chorobie takie wysokoenergetyczne napoje z witaminami, fresubin, w kilku to jest smakach i może zastąpić posiłek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elinaa

Słuchajcie, widziałam ten Fresubin ostatnio w aptece DOZ no i właśnie zastanawiałam się, czy nie kupić mojemu tacie, który choruje. Tylko nie wiem, czy nadaje się dla osób chorych na cukrzycę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lusska

Myśle ze w takim wypadku bardzo dobrze sprawdza się zupy kremy, które można zeobic z różnych warzyw. Posiłki będą smaczne i różnorodne. Dodatkowo warto podawać mamie jakieś witaminy. Moi dziadkowie np dostaja geriamoc, które maja dodatek zenszenia który wspomaga dodatkowo pamięć i koncentracje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość grinnti

Dieta seniora powinna być raczej lekka. Można ograniczyć lub nawet usunąć całkowicie czerwone mięso. CHoć myślę, że najlepiej to spotkać się z dietetykiem i ustalić co i jak. Moja babcia je bardzo dużo parowanych warzyw i ryb, a do tego bierze geriamoc i ma się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość geralka
W dniu 18.12.2019 o 01:51, Gość Elinaa napisał:

Słuchajcie, widziałam ten Fresubin ostatnio w aptece DOZ no i właśnie zastanawiałam się, czy nie kupić mojemu tacie, który choruje. Tylko nie wiem, czy nadaje się dla osób chorych na cukrzycę?

Dla osób z cukrzycą jest Diben https://www.doz.pl/apteka/p135775-Diben_Drink_plyn_o_smaku_pralinowym_4_x_200_ml

to na pewno dobra alternatywa dla posiłku, bo ma dużo białka, witamin i potrzebnych tłuszczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Asteriah

Świetnie! Dzięki za polecenie tych napojów, też szukałam czegoś dla osoby z cukrzycą i kupiłam w DOZie Diben. Sycący i bardzo smaczny 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Blanka2256

Słyszałyście, że w doz jest promocja dla seniorów na leki? W godzinach 8-12 seniorzy mogą kupić leki 20% taniej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mysia

Tak, widziałam, że promocja nadal obowiązuje, moja babcia kupiła sobie leki i naprawdę miała sporą zniżkę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nastia

O, dzięki za informację, że ta akcja nadal jest aktualna, przypomnę mamie, bo w wakacje sporo zaoszczędziła kupując swoje leki w DOZie. Z tego co kojarzę, zniżka jest dla osób +60 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marika

Moja babcia również skorzystała z tej promocji, wykupiła leki na miesiąc i naprawdę zniżka spora wyszła. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ekka

Wiecie czy promocja w DOZ obowiązuje nadal? Moja babcia też chciała skorzystać, narzeka, że leki drogie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lunia

No to chyba jakaś stała akcja dozu na tę promocję dla seniorów. Super sprawa:) Ciekawe, czy będzie teraz obowiązywać, kiedy znieśli już te godziny dla seniora. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lovcia

Mój dziadek dziś robił zakupy w DOZ i otrzymał zniżkę, więc promocja obowiązuje nadal. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...