Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Czarnia

Maluch u dentysty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czarnia

Postanowiłam zapisać moją córeczkę na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Żaden zabieg nie jest zaplanowany, po prostu chcę, żeby mała usiadła na tym fotelu i zaczęła się przyzwyczajać. Jak myślicie, jak mogę zmniejszyć strach dziecka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jogig

Dziecko samo nabierze pozytywnych skojarzeń, o ile trafi na odpowiedniego stomatologa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość J.Jania

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Bardzo dobrze zrobiłaś, zapisując dziecko na wizytę adaptacyjną, bez poważniejszych zabiegów. Dzięki temu dziecko nie będzie się bało przed kolejną wizytą!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ReporterkaAA

Pamiętaj o tym, że dziecko naśladuje rodzica. Jeśli ty się boisz i pokażesz to dziecku, ono tez będzie się bało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MartaMama

Może umówicie się na wizytę razem? Moim zdaniem to świetny sposób. Sama tak zrobiła z córką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sannia

Dziecku będzie potrzebna duża dawka cierpliwości i zrozumienia. Nie śmiej się z dziecka, jeśli dopadnie go strach. Dziecko będzie potrzebowało twojego wsparcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość HaliHali

Przede wszystkim pamiętaj, by wybrać dentystę takiego, który nie zniechęci malucha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Asta22

Kluczowe jest podejście do dziecka dlatego warto trochę czasu poświecić na wybór gabinetu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Isabe_L

Spokojnie, przeważnie to mamy denerwują się bardziej niż dzieci. Będzie dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mamajask

Świetny pomysł, ja zrobiłam tak samo. W Medidens https://www.medidens.pl/ w Częstochowie mają wspaniałych lekarzy, którzy moją Basię przekonali, że nie ma czego się bać :). Faktycznie ma dziurkę w zębie, ale najpierw było właśnie oswajanie i mała w ogóle się później nie bała. Bardzo polecam, bo umieją się zająć delikatnie dzieckiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość maluczka

ja dla dzieci wykupiłam specjalny pakiet stomatologiczny dla dzieci w eurdental, dzieciaki mają zeby cały czas pod kontrolą, bo bez problemu można się umówić na zwykła kontrolę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...