Skocz do zawartości
Forum

studia jaki kierunek?


Gość ericka

Rekomendowane odpowiedzi

Psychologia, wszelkie medyczne kierunki łącznie z kosmetologią. Jeżeli już ktoś ma studia lub jedną szkołę policealną to zawsze może wybrać drugi kierunek pokrewny. Np. Opiekunka dziecięca i zrobić drugi opiekun medyczny. Jeżeli ktoś zrobi administrację to może iść na jakiś kierunek związany z prowadzeniem sekretariatu w instytucjach medycznych. Dorbe kierunki to te związane z medycyną i IT. Psychologów brakuje, a psycholog może pracować w placówce publicznej i prywatnej, może otworzyć swój gabinet.

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.10.2019 o 18:07, Gość ericka napisał:

Aktualnie zajmuję się dzieckiem, mam skończoną pedagogikę, jaki kierunek warto jeszcze zrobić żeby potem łatwiej było znaleźć pracę? Jakieś kierunki związane dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi?

Oligofrenopedagogika z arteterapią - bardzo ciekawy kierunek, z tego co mi wiadomo to jest na pewno na UŚ.

Odnośnik do komentarza

Moja córka wybiera się za rok na taki kierunek. Zastanawiam się czy nie wykupić jej lekcji w szkole rysunku w Krakowie https://totu.net.pl/. Podczas rysunku łączymy ze sobą bowiem różnorodne sposoby przetwarzania treści – wizualne, przestrzenne, werbalne, semantyczne i motoryczne. Pozwala to na aktywowanie tych rejonów naszego mózgu, które nawet pomimo starości pozostają dobrze zachowane i odpowiadają za nasze zdolności do zapamiętywania informacji.

Odnośnik do komentarza

Tylko i wyłącznie nauka konkretnego zawodu. Zerknij np. na viessmann.ovh Kompletnie nie ma sensu kształcenie się w kierunku magistra najbardziej popularnych studiów, bo gdzie to ma sens? No nie ma go... Dostajesz papier, który nic ci nie daje. Czy nie lepiej od razu uderzyć w taki zawód, który daje szasnę na pracę w tym kierunku? Gdzie brakuje fachowców? Wydaje mi się, że tak...

Odnośnik do komentarza

Pamiętajcie, ze do zawodow medycznych dobrze jest mieć również predyspozycje. Jak również odpowiednią dawkę empatii. Nie każda osoba będzie się nadawała do takiego zawodu. Odsyłam również do dobrej księgarni, w której znajdziecie wartościowe podręczniki akademickie: https://pzwl.pl/Edukacja/Podreczniki-akademickie,65542146,k.html Można znaleźć tam ksiązki dla kierunków medycznych takich jak: lekarski, stomatologiczny, pielęgniarstwo czy położnictwo.

Odnośnik do komentarza

Również zamawiałam podręczniki przez internet. Na poczatku starałam się znaleźć w księgarniach stacjonarnych, jednak napotkałam na barierę cenową. W sieci jest jednak taniej - dla 30% zniżki jestem w stanie poczekać te kilka dni na dostawę.

Odsyłam do Matfel:

https://matfel.pl/pol_m_Podreczniki_Akademickie-2433.html

W księgarni znajdziecie sporo promocji na podręczniki akademickie do wielu przedmiotów. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...