Skocz do zawartości
Forum

Jak przytyc


Gość Mariusz16182022

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz16182022

Witam. Mam problem z waga mam 187 i waze 70 do 74 kg max a chcialbym ważyć 85 do 90 i nie wiem jak to zrobic. Jedzeniem 5 krotnie przewyższam normalnego czlowieka w ciagu dnia zjem wiecej niz wiekszosc w tydzien rodzinq znajomi wielokrotnie zwracali uwage gdzie to mieszcze i ile by wazyli gdyby tyle jedli ja wojek zobaczyl raz moj obiad to powiedzial ze on tyle gotuje dla 5 osobowej rodziny na dwa dni a ma 3 doroslych synow. Bylbym wdzieczny za jakies porady z gory dziekuje. Nie piszcie ze waga w sam raz albo po co chce przytyc ze to nie potrzebne itp interesuje mnie tylko porada co sie dzieje i jak moge przytyc a nie krytyka :)

Odnośnik do komentarza

Sam byłem w podobnej sytuacji, więc może co nieco podpowiem. Oczywiści aby przytyć, trzeba dostarczać więcej kalorii niż organizm potrzebuje - tyle z samej teorii. Wszystko wskazuje na to, że masz bardzo szybki metabolizm, a co za tym idzie - dobrze byłoby wspomóc się jakąś odżywką. U mnie świetnie sprawdziło się carbo. Robiłem sobie shake kilka razy dziennie bo nie byłem już w stanie jeść więcej. Tydzień po tygodniu i waga rosła, zatem jak się chce, to wszystko można. Co do samych supli, to zamawiałem od http://www.elitesportfood.pl/

Odnośnik do komentarza

Na początku oblicz swoje zapotrzebowanie energetyczne i skontroluj czy faktycznie spożywasz wystarczająco by zwiększyć masę ciała (około +300 kcal więcej niż całkowite zapotrzebowanie kaloryczne wystarczy).

Nie wystarczy jedynie dbać o kaloryczność, ilość białka w diecie również jest ważna, dlatego skontroluj przy pomocy powszechnie dostępnych aplikacji czy spożywasz około 1,5 g /kg masy ciała białka i włącz siłową aktywność fizyczną :) Dzięki temu zbudujesz masę mięśniową, która jest cięższa niż sam tłuszcz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...