Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Mariusz16182022

Jak przytyc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz16182022

Witam. Mam problem z waga mam 187 i waze 70 do 74 kg max a chcialbym ważyć 85 do 90 i nie wiem jak to zrobic. Jedzeniem 5 krotnie przewyższam normalnego czlowieka w ciagu dnia zjem wiecej niz wiekszosc w tydzien rodzinq znajomi wielokrotnie zwracali uwage gdzie to mieszcze i ile by wazyli gdyby tyle jedli ja wojek zobaczyl raz moj obiad to powiedzial ze on tyle gotuje dla 5 osobowej rodziny na dwa dni a ma 3 doroslych synow. Bylbym wdzieczny za jakies porady z gory dziekuje. Nie piszcie ze waga w sam raz albo po co chce przytyc ze to nie potrzebne itp interesuje mnie tylko porada co sie dzieje i jak moge przytyc a nie krytyka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość rafalmixer

Sam byłem w podobnej sytuacji, więc może co nieco podpowiem. Oczywiści aby przytyć, trzeba dostarczać więcej kalorii niż organizm potrzebuje - tyle z samej teorii. Wszystko wskazuje na to, że masz bardzo szybki metabolizm, a co za tym idzie - dobrze byłoby wspomóc się jakąś odżywką. U mnie świetnie sprawdziło się carbo. Robiłem sobie shake kilka razy dziennie bo nie byłem już w stanie jeść więcej. Tydzień po tygodniu i waga rosła, zatem jak się chce, to wszystko można. Co do samych supli, to zamawiałem od http://www.elitesportfood.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początku oblicz swoje zapotrzebowanie energetyczne i skontroluj czy faktycznie spożywasz wystarczająco by zwiększyć masę ciała (około +300 kcal więcej niż całkowite zapotrzebowanie kaloryczne wystarczy).

Nie wystarczy jedynie dbać o kaloryczność, ilość białka w diecie również jest ważna, dlatego skontroluj przy pomocy powszechnie dostępnych aplikacji czy spożywasz około 1,5 g /kg masy ciała białka i włącz siłową aktywność fizyczną :) Dzięki temu zbudujesz masę mięśniową, która jest cięższa niż sam tłuszcz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...