Skocz do zawartości
Forum

Probiotyk dopochwowy


Gość Winia

Rekomendowane odpowiedzi

yyyyy czosnek nie jest probiotykiem. Według Światowej Organizacji Zdrowia terminem probiotykiem określa się żywe mikroorganizmy, które – podawane w odpowiednich dawkach – mają korzystny wpływ na organizm gospodarza.
Probiotyki moga być podawane do ustanie lub np dopochwowo a celu uzupełnienia symbiotycznej mikroflory organzimu

Odnośnik do komentarza

Mnie również invag pomógł i to nie raz - zawsze przy każdej antybiotykoterapii go stosuję (jak tego nie robiłam to zaczynały się problemy) no i po każdym stosunku zakładam sobie kapsułkę na noc a także po okresie. Na ulotce doczytałam, że ma szczepy bakterii najlepiej dopasowane do mikroflory Polek - ja znam tylko ten.

Odnośnik do komentarza

Ja stosuje i polecam Lactovaginal, sprawdzony lek, stosowany od dawna. Stosuje nie tylko po zażywaniu antybiotyków ale i po okresie, kiedy flora jest osłabiona. Co do mikroflory Polek i kobiet z innych państw, to prawda, w końcu klimaty zawsze trochę się różnią,środowisko, bakterie itp wiec i reakcja organizmu jest inna na różne szczepy bakterii.

Odnośnik do komentarza

Basiowa ma rację, czytałam na stronie internetowej apteki-familijnej, że probiotyki które mają mikroflorę dopasowaną do Polek, a nie na przykład Hiszpanek, szybciej, dłużej i skuteczniej działają. Mimo wszytko wolę probiotyk doustny – provag niż probiotyki dopochwowe, ponieważ jednocześnie chroni on pochwę, pęcherz i jelita przed niekorzystnym działaniem patogenów. Posiada pozytywna opinię PTG – a to jest dla mnie bardzo ważne. Jakbym kiedyś miała spróbować jakiegoś probiotyku dopochwowego, to na pewno pochodzenie bakterii mlekowych zawartych w nim miałoby dla mnie decydujące znaczenie podczas jego kupna.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Nie chce zalecać żadnego z probiotyków. Próbowała Pani już Lactovaginal?? Cieszy się on dosyć dużą popularnością wśród kobiet.
Proszę dodatkowo łykać witaminę C, zakwasi ona trochę organizm.
Ma Pani stałego partnera?? Jeżeli tak, to może on Panią cały czas zaraża?? Musicie zrobić sobie badania i wspólnie wyleczyć się z zakażenia, pamiętając o abstynencji od seksu w trakcie terapii.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...