Skocz do zawartości
Forum

Obcasy dla kilkulatki


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie!!!!!
widziałam na necie śliczne buciki dla dziewczynki, piekne takie pantofelki !!! akurat mam siostrzenice i widze ze jest dla niej rozmiar, ona ma 5 lat i wlasnie zastanawiam sie czy jej je kupic bo mają obcas. Nie jakąś szpilę, no ale jednak obcas. Co więc sądzicie o obcasach dla pięciolatki? Suri Cruise też chodzi w obcasach i jest chyba w tym wieku co moja Kalinka, co o tym myslicie? Ja jestem na 99% pewna ze jej kupie, w koncu niech sie uczyc chodzic na obcasach nie?

Odnośnik do komentarza

Uczenie pięciolatki chodzenia na obcasach zalatuje omawianymi tutaj już konkursami na małe miss. Chodzenie na obcasach jest obciążające dla kręgosłupa. dziecko w wieku 5 lat jest w fazie intensywnego wzrostu, więc chodzenie na obcasach może doprowadzic do poważnych wad postawy. Ja bym powiedziała Stanowczo NIE!.

Odnośnik do komentarza

dokładnie tak po co robić z małego dziecka dorosłą kobietę. Owszem w sklepach są małe buty na obcasie, kosmetyki dla 6 latek z cieniami do powiek i różową szminką. Tylko ja się zastanawiam po co dziecku 5-6 letniemu szminka, cienie do powiek i buty na obcasie, kogo ona bedzie kokietować???

Odnośnik do komentarza

no rozumiem buty do komuni, czy zabieranie mamie szpilek, ale kupowanie dziecku na codzień butow na obasie jest poprostu jakimś nieporozumieniem. Przecież obcasy w tak młodym wieku moga powodować wady postawy, zmiany w budowie stawów skokowego i kolanowego, kłopoty ze stopami i wiele innych. Dorosłym kobietom odradza się chodzenia w obcasach non stop a co dopiero dziecku.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem również lepiej z nich zrezygnować. No i powinno się dobrze wymierzyć stopę dziecka zanim zdecydujemy się na obuwie.  Aby odpowiednio zmierzyć stopę dziecku odrysowujemy stopę dziecka na kartce papieru, paluszki muszą być wyprostowane, a stopa powinna na całej długości opierać się o podłoże. Nie dociskamy długopisu do stopy, tylko robimy swobodny obrys, następnie określamy długość odrysowanej stopy mierząc odcinek od końca dużego palca do końca pięty.

Zerknijcie sobie na obuwie mazurek - w sklepie można dostać porządne jakościowo obuwie dla dzieci wielu dobrych firm. Kilka razy tam zamawiałam i jest mega szybka dostawa i bezproblemowe zwroty. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...