Skocz do zawartości
Forum

Obniżenie cholesterolu bez leków


Gość LIliana

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,
U mojego męża po rutynowych badaniach wyszło iż ma bardzo podwyższony cholesterol. Bardzo mnie to martwi gdyż w jego rodzinie są skłonności do chorób układu krążenia. Jego ojciec i dziadek cierpieli na chorobę wieńcową. Czy są jkaieś sposoby na obnizenie cholesterolu bez użycia lekarstwa? Nie chcę faszerować męża lekami. może są jakieś inne sposoby?
Za wszelkie odpowiedzi dziękuję

Odnośnik do komentarza

By obniżyć poziom cholesterolu i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, bardzo istotna jest modyfikacja stylu życiu. W przypadku otyłości powinno się doprowadzić do spadku masy ciała. Należy przestrzegać diety niskotłuszczowej oraz zaprzestać palenia papierosów. Bardzo ważna jest regularna aktywność fizyczna, dostosowana do wieku i stanu zdrowia (należy skonsutować się w tej sprawie z lekarzem). Jeżeli w ciągu 6-12 miesięcy poziom cholesterolu znacząco się nie obniży lub jeśli wyjściowo jest on bardzo wysoki, lekarz może zdecydować o włączeniu leków (co nie zwalnia z prowadzenia zdrowego trybu życia).

Odnośnik do komentarza
Gość Kłamstwo cholesterolowe
W dniu 10.10.2011 o 08:46, karolinexxx napisał:

zamiast masła kupuj specjalną osełke na obnizenie cholesterolu nie wolno jesc nic tłustego i oczywiscie dieta plus leki bo lepiej byc pod scisla kontrola lekarza

Ja tak robiłem jak piszesz, to cholesterol wyskoczył w kosmos i czułem się coraz gorzej. Zmieniłem dietę na wysokotluszczową, wywaliłem większość węglowodanów: chlebki makarony ryz, ziemniaki, część owoców (o niskiej zawartości cukrów pozostawiłem czyli jagody awokado zielone banany), oczywiście słodyczy i napojów nigdy nie bylo. Hdl wzrósł, trojglicerydy poraz pierwszy w życiu beż leków w normie  , przy okazji wszystkie inne parametry poprawiły się, wzrósł testosteron, ogólny cholesterol I ldl beż zmian, co oznacza że ma być wyższy niż normy laboratoryjne. Samopoczucie na plus. Ps. Zapytaj lekarza czy wie co to jest vLdl. Jak nie wie to nie rozmawiaj z nim dalej.

Odnośnik do komentarza
Gość gość Jacek

Przestańcie wreszcie wypisywać bzdury o tzw "złym " cholesterolu. To jest ten rodzaj cholesterolu, który transportuje koenzym Q10 do mitochondriów. Zanim się wypowiesz poczytaj fachową literaturę cytującą wyniki najnowszych badań prawdziwie naukowych, a nie bzdety z licznych portali tzw. medycznych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...