Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od tego jak wygląda Twoja dieta i jej bilans energetyczny (liczba kalorii jaką spożywasz i jaką wydatkujesz/spalasz). Litr mleka 0,5% tł. dostarczy około 370 kcal - co może być równowartością drugiego śniadania. W przypadku osób młodych warto sięgać po nabiał, który dostarczy pełnowartościowego białka, wapnia czy też witaminy D. Składniki te są szczególnie potrzebne do budowy kości w fazie wzrostu organizmu.

Odnośnik do komentarza

Bardzo świadomie podchodzisz do tematu żywienia! :) Warzywa powinny stanowić nawet połowę objętości Twojego talerza, warto o to zadbać :)

Czy chciałbyś utrzymać masę ciała, czy zależy Ci na jej wzroście? Kasza manna (zwykła jak i błyskawiczna) sprawdzi się w połączeniu z owocami jako posiłek potreningowy aby uzupełnić straty zapasów w szybki sposób :)

Odnośnik do komentarza

jak ja bym się napiła mleka to brzuch jak balon - gwarantowane, alergia na laktozę, niestety laktoza czasami może być w większości produktach, to nieuniknione, dlatego regularnie zapobiegawczo stosuje juz preparat intesta, zeby jelita normalnie pracowały

Odnośnik do komentarza

Adrian z Polszy
Mam jeszcze pytanie, czy makaron pełnoziarnisty żytni od lubelli jest zdrowy, i czy tuczy? Lubię zjeść sobie na obiad cała paczkę czasem, bez żadnych dodatków, po prostu ugotowany makaron. Czy mogę tak jeść? Kocham ten makaron :D

Makaron pełnoziarnisty jest wykonany z mąki pszennej pełnoziarnistej. Każdy makaron pełnoziarnisty będzie lepszy od tego z oczyszczonej mąki z uwagi na zachowanie błonnika oraz większej ilości składników odżywczych. Ilości, o których wspominasz są na prawdę duże, a makaron jak i inne produkty zbożowe posiadają sporo kalorii z uwagi na małą ilość zawartej w nich wody. Cała paczka makaronu (400-500g) może zrealizować dzienne zapotrzebowanie energetyczne, gdyż 100g suchego produktu to około 350 kcal. Obiadowa porcja makaronu wynosi około 50-100g suchego produktu. Zachęcam do sięgania po różnorodne produkty zbożowe pełnoziarniste.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...