Skocz do zawartości
Forum

Skutki uboczne rzucania palenia


Gość Tośka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ksylomides

Do kogoś tam, kto mówił o jonogramie...

Ech... Bo nikotyna wypłukuje magnez itd. No, ale po co jonogram skoro ona już od trzech miesięcy nie przyjmuje nikotyny do organizmu? Bo ponoć rzuciła, chyba, że kłamie i użytkuje plastrów nikotynowych

Odnośnik do komentarza

Witam widzę że nie tylko ja tak ciężko to znoszę. Palilem ok 10 lat z przerwą, teraz rzucam ponownie nie Palilem 3 tyg aż do czwartku gdy po pracy zapaliła 4 papierosy w godzinę. W piątek mi się słabo zrobiło ale to było nic w sobotę z rana było jeszcze gorzej duszności mocny ból głowy i zawroty i telepotanie rąk i nóg na pogotowiu zrobili ekg i ciśnienie tabletka pod język i lulu :-D lekarz rodzinny zrobił krew potas i tsh i wszystko ładnie pięknie tylko ból głowy został :-P pierwszym razem jak rzuciłem papierosy też było ciężko, wytrwałości

Odnośnik do komentarza

U mnie było podobnie,Przez 1 i 1/2 roku przytyłem 15 kg.
Ale to nic,zaraz po rzuceniu miałem kłopoty z sercem.
Zaczęło się migotanie serca,wylądowałem w szpitalu.
Wszczepiono mi kardiowerter.W początkowej fazie zadziałał 3 krotnie,więc 3 pobyty w szpitalu.Czułem się fatalnie.
Po okresie niepalenia zacząłem znów palić .Wszystkie kłopoty jak ręką odjął,czuję się świetnie.wszystkie sensacje z sercem zanikły.Zaś wróciłem do normalnej wagi.
Według mnie jest to szok organizmu na niepalenie.
Zaznaczam że wcześniej paliłem przez 40 lat.
Nie wiem co o tym myśleć.
Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza

Ja wiem, że nie mam czymś się chwalić bo to dopiero 15H ale nigdzie nie widziałem, żeby ktoś opisywał pierwsze godziny po odstawieniu nikotyny które właśnie przeżywam i są najgorsze !

Moim sposobem było zapalenie ostatniego papierosa o przed 18 i normalne funkcjonowanie około 19 już czułem choć na fajeczke ale skończyłem całą paczkę właśnie o 18. Przetrzymałem do 20:30 i poszedłem spać, żeby zminimalizować efekty odrzucenia. Rano wstałem i o dziwo wszystkie efekty fizyczne ustały ale

PSYCHIKA !!
A może do kawki papieros ?! nie pojedziesz nie kupisz ?? spoko

A może po śniadanku papieros ?! nie pojedziesz nie kupisz ??

Ej ej!! właśnie zawsze teraz paliłeś papieroska !! ja tylko tak mówię

Ty Ty patrz Magda zawsze z nią paliłeś, podoba Ci się idź z nią zapal n0 idź...

To jest chyba najgorsze.. Nie tyle już tak jakby pieczenie w płucach z braku smoły bo taka jest prawda co sama podświadomość co potrafi napłatać figli. I myślę że to nasze przyzwyczajenia są też najgorsze i taki jakby troche strach a co jeśli nie będziesz palił"

- wyobrażasz sobie wakacje ? leżysz na plaży pijesz dobrego drinka i co nie zapalisz ?!

- Zjadłem pyszny duży obiad ehh papierosek jak wisienka na torcie

- Kawa hmm po co ciastko jak może być dymek

- ciężka rozmowa z kolegą nic nie wspomaga Cie jak dymek

- złość w pracy nic nie uspokaja Cie lepiej niż dymek

MULTUM TEGO JEST KTÓRE W TYM MOMENCIE SSANIA WYDAJE CI SIĘ BYĆ BARDZIEEJ WAŻNE NIŻ TWOJE ZDROWIE !!

Ja już od 6 miesięcy rzucam sam, ale co pierw zaczeło się 1 dzień, potem było 3 dni, potem udało mi się tydzień, potem ograniczałem, rzucałem znów na tydzień. A wiecie czemu tak ? Badałem swój własny organizm jak się zachowa, i co wymyśli żeby mnie przekonać. Ja wiedziałem że nie będzie łatwo więc się do tego przygotowałem. Chce to robić sam bo te całe desmoksany niby nikotyne Ci wyrzucają ale to jakie spustoszenie robią przy okazji swojej obecności to nie do opisania.. Będę starał sie co dzień opisywać Wam moje boje doświadczenia i spostrzeżenia jakie mam odnośnie rzucenia. Mam nadzieje że komuś pomogę

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Trucie się tak jak w moim przypadku 30 lat nikotyną (mam 42 lata) napewno nie pozostaje bez śladu. Teraz gdy nie palę i odczuwam skutki uboczne odstawienia wiem że nieźle się trułem. To moja pokuta. Bóle w klatce, czasem mam wrażenie że powietrza jest za dużo, nadpobudliwość praktycznie jak przy ADHD. Ciągłe myśli natrętne o papierosach. Nerwowość. Wiele tego... Ale czego się spodziewać. Nikotyną jest najbardziej uzależniającym narkotykiem spotykanym w przyrodzie. Panie i Panowie. Zanim postanowicie nie palić, przygotujcie umysły że będzie coś doskwierać ale skupić się należy na tych pozytywnych skutkach ubocznych, choćby nadmiar energii. Ja wykorzystaćtuje go do ćwiczeń. Za rok chcę wystartować w triathlonie. I wystartuję. Bo uparty jestem. Ale żeby to zrobić nie mogę palić i serce do innego rodzaju obciążeń przyzwyczaić. Moim zdaniem sam pomysł z zaprzestaniem palenia nie wystarczy. Jak przy każdym nałogu trzeba go czymś zastąpić. Ale dającym pozytywny skutek.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze dodam. Ile zł w skarbonce. Piętnaście zł dziennie szło mi na przeklęte papierochy. 400 zł miesięcznie lekko licząc. Moja żona to odkłada do mojej skarbonki. Za każdy tydzień niepalenia. Skutek uboczny do zaakceptowania? Myślę że tak. A brzuch nie rośnie jeśli je się mało. I do tego odpowiednio. I jeszcze jakiś ruch ćwiczenia itp się robi. Powodzenia Panie i Panowie. Nie skupiając się na negatywach, krok po kroku do przodu i spokojnie przez życie bez smrodu i z lepszym samopoczuciem w końcu. Pozytywnie i ochoczo.

Odnośnik do komentarza

Każda osoba inaczej reaguje na rzucenie palenia. Zależy też, ile czasu organizm był uzależniony. Mój tata całe szczęście nie przechodzi tego tak drastycznie. Bierze tabletki Tabex, które pomagają odzwyczajenie się od nikotyny bez objawów abstynencji. Może dlatego efekty rzucenia palenia są u niego łagodniejsze. W każdym razie liczę na to, że terapia będzie skuteczna.

Odnośnik do komentarza

Każda osoba rzucająca palenie ma sutki uboczne po jakimś czasie. Musisz to jednak wytrwać. Mój mąż jak rzuciła palenie z Tabletkami Tabex, składnikiem tego leku jest cytyzyna, która działa w ten sposób, że konkuruje z nikotyną o te same receptory. Ze względu na to, że ma silniejsze wiązanie, to stopniowo wypiera z nich nikotynę. Też miał różne dolegliwości. Nawet poszedł do lekarza. Nale już najgorsze za nim. Najważniejsze by się nie poddawać.

Odnośnik do komentarza

Skutki uboczne rzucenia palenia?
Ładny zapach
Ładniejsza cera
Świeży oddech
Oraz o wiele więcej kasy w portfelu ( aż mnie żal bierze jak patrzę, jak dużo kasy do tej pory wydałam na papierosy....)
Osoby, które piszą tutaj o skutkach ubocznych palenia, po prostu znajdują sobie powód dla którego miałyby rzucić palenie. Znam nawet jedną ciężarną, która twierdzi,ze tak szybkie rzucenie palenia, byłoby szkodliwe dla maluszka.

Jeśli szukacie naturalnych sposobów na rzucenie nałogu, polecam poczytać sobie o biorezonansie: https://zdrowie.tvn.pl/a/co-to-jest-i-na-czym-polega-biorezonans - wspomaga to terapie leczenia nałogu nikotynowego oraz oczyszcza organizm.

Odnośnik do komentarza

Na podstawie własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że objawy rzucenia palenia bywają ciężkie. Mimo, że z Tabexem rzuciłem już z pół roku temu, to nadal zdarza mi się odczuwać drżenie rąk, nerwicę serca, czy nieprzyjemne kłucie gdzieś wewnątrz ciała. Po badaniach wiem, że to tylko z powodu braku nikotyny, ale napady lęku o życie też przerabiałem.. I chęć powrotu do nałogu. Nie dajcie się.

Odnośnik do komentarza

Też słyszałam o tym tabexie, a powiedz, czy z nim objawy odstawienia nikotyny były chociaż troszkę mniejsze? Boję się rozpocząć rzucanie, bo nie wiem czego się od swojego ciała spodziewać. Drżenie rąk jeszcze bym zniosła, czy może nerwowość, ale kłucie w sercu mogłoby mnie przerażać.. Ech, po cholerę ja zaczęłam w ogóle palić..

Odnośnik do komentarza

U mnie z tabexem mija drugi tydzień.
Wszystko było ok, choć chęć na papierosa caly czas się pojawia, zwłaszcza jak przez dłuższy czas zapomnę o tabletce. Od dwóch dni zaparcia, straszne . Dieta prawidłowa, dużo wody, owoce, warzywa, cwiczenia, spacery I nic, nic oprócz brzucha jak balon, I ten głos wewnętrzny no weź zapał wszystko przejdzie.

Odnośnik do komentarza

witam wszystkich, mam 23 lata i pale od 5 lat, postanowilem ze koniec z tym i zakupilem Desmoxan w aptece. Wszystko bylo ok, kuracja tabletkami miala trwac 25 dni, wszystko szlo zgodnie z planem, nie czulem glodu nikotynowego myslalem ze juz rzucilem. Niestety wszystko leglo w gruzach, w koncowych dniach kuracji gdy bierze sie juz tylko 1 tabletke bardzo mi sie pogorszylo, nagle dostalem jakiegos dziwnego ataku, nie moglem zlapac oddechu, karetka odwiozla mnie na Sor... To bylo przerazajace... W szpitalu porobili mi badania, wszystkie wyniki dobre. Na pewnym forum wyczytalem, ze to wina rzucenia palenia wiele ludzi ma podobne objawy... Caly czas czulem niesamowity lęk i takie poczucie ze cos zlego zaraz sie wydarzy, nie moglem spac po nocach i mialem wysokie skoki cisnienia... niestety wrocilem do palenia bo nie dalem rady przelamac tego lęku, caly czas czulem wielki niepokój chociaz niz zlego sie nie dzialo... Mam zamiar kiedys jeszcze sprobowac rzucic, ale to juz na innych warunkach. Trzymam za wszystkich kciuki oby wam sie jakos udalo przejsc przez ten detox

Odnośnik do komentarza

jeszcze chcialem dodac, ze takie stany lękowe, depresja, kołatanie serca i skoki cisnienia mogą utrzymać sie nawet do 8 miesiecy od rzucenia palenia, wiec nie myslcie sobie ze bedzie pieknie bo nie palicie juz 3 tygodnie... idzcie na konsultacje do poradni antynikotynowej, bo jesli nie jestescie psychicznie przygotowani na ten detox, to moze sie zle skonczyc!

Odnośnik do komentarza
Gość Wioleta30

Hej , mam 28 lat nie palę od ponad 2 mies i to co przeżywam to tragedia . Jestem wykończona . Ciągle choruje , to maly szczegół. Nabawiłam się nerwicy , mam stany lękowe , a ból w klatce piersiowej jest nie do zniesienia . Boje sie , że dostane jakiegoś zawału :( a jak to nie minie ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...