Skocz do zawartości
Forum

Depresja


Gość Madllen9555

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Madllen9555

Witam od paru lat zmagam się z pewnym problemem. Zaczęło się od tego że ponad miesiąc nie wychodziłam z łóżka przestałam jeść co spowodowało utratę wagi do 48kg, przestałam się myć. Powiedzmy że tylko leżałam. Po wyjściu z domu miałam wrażenie że każdy na mnie patrzy obserwuje ocenia. Od tamtego czasu zaczął się horror. Wycofanie strach przed wyjściem z domu do sklepu zaczęłam mniej mówić o smianiu można zapomnieć. Teraz obwiniam się za błędu rodziców gdy byłam mała częsty smutek i myśl że jak coś w życiu nie wyjdzie to mogę po prostu skończyć. Chyba to trzyma mnie jeszcze.. Myśl że jak będzie źle to odejdę. Czy mam się czym martwić?

Odnośnik do komentarza

Temat długo pozostał bez odpowiedzi i mam nadzieję, że tu jeszcze zajrzysz.
Tak, masz się czym martwić. W tytule zawarte jest słowo "depresja", więc domniemam, ze wiesz co ci dolega.
Teraz pytanie czy w ciągu tych 2 m-cy podjęte zostały kroki, aby ją wyleczyć?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Najgorsze jest zamykanie się w sobie, całkowite izolowanie od ludzi,no i ,, pielęgnowanie czarnych myśli,,bo potem tych czarnych myśli przychodzi jeszcze więcej i coraz trudniej sobie z nimi radzić.                      Wiem coś o tym ,bo też to przechodziłam odważyłam się na psychoterapię grupową, brałam leki, ale nie powodowały otępienia jak większość myśli..... choć miałam wiele obaw i lęków,ale dziś wiem, że to było najlepsze co mogłam wtedy zrobić dla siebie.                         Mój ukochany syn miał depresję i myśli samobójcze po rozmowie zachęciłam go do skorzystania z terapii,ale psychiatra wypisał na skierowaniu nie właściwy kod i nie został przyjęty....nie chciał już iść po kolejne skierowanie, Ja do dziś żałuję, że tak się stało. Syn poszedł do psychologa, jakiś czas był pozytywny.Kiedyś spotkał kolegę -syna farmaceutki, który przekonał mojego syna, że terapia nie pomaga,a leki otępiają... niestety syn w to uwierzył....Z biegiem czasu życie prywatne i osobiste syna się komplikowało, zawiódł się na ludziach,kolegach, jego plany i marzenia legły w gruzach.Straciliśmy kontakt na 1.5 roku.... mieliśmy odmienne poglądy, miał do nich prawo.Wrócił na równy miesiąc.... powiedział: że zawalił i przeprasza... że nie wie już kto jest kim.... wtedy nie spodziewaliśmy się, że wrócił się z nami pożegnać..... przybrał maskę, miał zmienny nastrój, zachowywał się zwyczajnie,nie szukał pomocy...Ten jeden plan mu w życiu wyszedł.... Wyszedł z domu i powiedział tylko cichutko pa....popełnił samobójstwo . Miał 30 lat..... Był przede wszystkim dobrym i wrażliwym człowiekiem, pełnym energii,jego nie dało się nie lubieć... Nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak musiał się czuć, że nie widział dla siebie innego rozwiązania....Dla nas pozostał ogromny ból,pustka, żal i tęsknota.....A to, że teraz odpoczywa w spokoju to dla nas żadne pocieszenie, bo powinien szukać pocieszenia na ziemi.....Mamy do siebie wyrzuty , żal, że nie potrafiliśmy i nie zdążyliśmy synowi pomóc.Wierzę, że można było pomóc naszemu synowi...ale wszystko potoczyło się nie tak jak powinno....Teraz sama rozpoczęłam psychoterapię,bo nie jestem w stanie sobie z tym poradzić......,,GDYBY Z ŁEZ MOŻNA BYŁO ZBUDOWAĆ SCHODY,A,ZE WSPOMNIEŃ ZBUDOWAĆ MOST WSPIĘŁABYM SIĘ WYSOKO DO NIEBA I ZABRAŁABYM CIĘ SPOWROTEM,,.........

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ratuj się ziołami leczniczymi, takimi jak melisa, dziurawiec i mięta https://konopiafarmacja.pl/71-ziola-lecznicze . Pomysł  o oleju CBD też znajdziesz go w tym sklepie mają dobrej jakości ! Jestem w trzecim miesiącu stosowania oleju konopnego zawierającego CBD. Działa, tzn. delikatnie mnie uspokaja. Używam 5% CBD, ale niestety jest on dla mnie za drogi ;( jeśli olej CBD jest prawdziwy, a nie jest tylko tanim produktem z Allegro, który i tak nie zadziała . Także mimo, że na temat CBD przeprowadzono wiele badań naukowych i wykazano jego skuteczność w depresjo nerwicy czy stanach lękowych , to niestety  z ekonomicznego punktu widzenia jest on jak dla mnie za drogi, tylko dla bogatych. Ważne aby  popracować nad sobą, stosować witaminy jak D3, zioła jak melisa czy dziurawiec i jak masz więcej kasy wypróbuj olejki konopne CBD a poczujesz się lepiej. Wszystko jest w naszych rękach.

 

Odnośnik do komentarza
×
×
  • Dodaj nową pozycję...