Skocz do zawartości
Forum

Przemęczenie? 'Sen na jawie'


Gość Scorpiana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Scorpiana

Dzień dobry,
3 miesiące temu (po śmierci dziadka) tata miał dziwny 'napad', nie wiem jak to określić. Siedział w fotelu, rozmawiał a w pewnym momencie zaczął się powoli osuwać na podłogę. Wyglądało to jakby miał zawał, bo na twarzy miał grymas jakby coś go bardzo bolało, nie mógł prawie nic mówić, tylko tak trochę jęczał. Pobiegłam po samochód bo tak jak mówię myślałam, że to zawał i trzeba jechać na pogotowie. Za niedługo doszedł do siebie i powiedział, że widział różne obrazy, rozmawiał z kimś, jakby był w zupełnie innym miejscu. Całe zajście było przerażające, ale zrzuciliśmy winę na stres ze względu na śmierć dziadka.

Dzisiaj miała miejsce podobna sytuacja. Tata był niestety sam i dopiero później o tym opowiedział. Ale czuł się podobnie i znowu miał te różne obrazy przed oczami. Taki sen na jawie. Tata prowadzi bardzo intensywny tryb życia, dużo pracuje, podejrzewam, że jest przemęczony, ale nie chce zwolnić tempa... Co to takiego może być? Ewentualnie do jakiego lekarza możemy się z tym zgłosić? Bardzo proszę o poradę, bo nie wiem jak pomóc tacie...

Odnośnik do komentarza

Zacznijmy od tego, ze tata musi chcieć. Co z tego, ze go zgłosisz skoro on nie pójdzie z tym do lekarza, bo np. wstydzi się. Sam by się zgłosił gdyby mu zależało, prawda?
Tymczasem piszesz, że nie chce zwolnić tempa, a od tego należałoby zacząć. Gdyby mimo tego nadal się pojawiały takie sytuacje, to trzeba rozważyć jakąś chorobę i porobić badania.
Tylko, ze Ty tego za niego nie zrobisz.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...