Skocz do zawartości
Forum

Czy mam anemie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam przejrzalem fora i sie zastanawiam czy mam anemie.
Co odczuwam:
-niepoķój
-oslabienie
-zawroty glowy
-bladosc
-mysle ze troche przyspieszone bicie serca
-stres
-mam tez podkrazone oczy cbyba since
Na dodatek dodam zdj oczu.
Czy ten kolor wskazuje na anemie ?On chyba nie jest do konca mocno czerwony.
Tez mam chyba drgawki nogi mi drzą a bardziej kolana.
Jesli to anemia co robic ?
Mam 17 lat.

monthly_2019_07/czy-mam-anemie_8282.jpg

Odnośnik do komentarza

ja borykalam sie z anemia od kilku lat, w koncu wyleczylam wzielam sie za siebie w tym roku
po 1 nie bierz suplementow na wlasna reke
po 2 zrob badania najpierw
morfologia, zelazo, ferrytyna (to ostatnie chyba tylko prywatnie ale warto)
i zmien diete. zero kawy, herbaty (tylko pokrzywe ewentualnie), pij sok z burakow, jedz podroby razem z witamina c, suszone morele, daktyle, natke pietruszki,dieta najwazniejsza, tabletki powoduja nudnosci,zaparcia i uszkadzaja narzady
wez sie za siebie bo jesli jestes chory to szybko zaczniesz wygladac zle, since pod oczami, blada skora, wlosy ci wypadna jak mi, teraz nawet bez makijazu dobrze wygladam a wczesniej straszylam :(

Odnośnik do komentarza
Gość zle robisz

nie kupuj zelaza w tabletkach - lepiej zjedz cos co zawiera zelazo, jest sporo produktow, smacznych nawet
i po prostu idz na badania.. bo w przypadku ewentualnej anemii nie mozna sie leczyc na własną reke . mozesz sobie narobic wiecej szkody niz pozytku

Odnośnik do komentarza

Na co moze wskazywac:
Bol glowy
Bardzo duze zmeczenie
Co chwile wzdychalem malo powietrza
Serce szybciej bilo normalnie ja je slyszalem jak bilo
Problemy z mysleniem i koncentracją
Drgawki
Lęki nawet z najmiejszych powodow
Z kumplami slaby kontakt bo bylem nie do zycia caly czas zmeczony i nie myslalem tak jak powinienem

Chyba wystarczajaco duzo powodow zeby stwierdzic niedobor zelaza czyli anemie

Odnośnik do komentarza

tabletki pomoga ci chwilowo, ja nikogo nie chce straszyc ale zle leczona anemia prowadzi do zlych konsekwencji i to co jest teraz to jeszcze nic. pozniejsze konsekwencje moga byc nie do cofniecia

nie chce cie straszyc ale moj kolega byl blady przez 2 lata,spojowki mial białe,since pod oczami, czasem byl zmeczony.nic z tego nie robil.od momentu wystapienia pierwszych objawow minely 2 lata. nagle zemdlal i nie dalo sie go ocucic,przyjechala karetka,zabrali do szpitala.zrobili badania,okazalo sie ze ma białaczkę.Lekarz byl zdziwiony że żył, bo miał tak niskie wyniki ze szok. I niestety choroba zabrala go w kilka tygodni.Mlody chlopak, 22 lata. Lec zrobic morfologie poki nie jest tragicznie!

Odnośnik do komentarza

Taki sińce pod oczami można mieć nawet od odwodnienia,niewyspani etc.
Jedna kapsułka zadziałała jak placebo na Twoje problemy. Brawo!
Następnym razem pomyśl o badaniach krwi,no chyba że jesteś mięczak i się boisz pobierania.
Koszt morf porównywalny z lekiem a wiedza na temat chociażby w podstawowej niewyobrażalnie większa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz to możesz zaoszczędzić czas na 1 wizycie,ale w zamian wydasz pieniądze.Idź bezposrednio rano do laboratorium i powiedz że chcesz zrobić morfologie +żelazo+ferrytynę.Potem odbierasz wyniki z którymi juz niestety musisz isc do lekarza.On stwierdzi jaki to rodzaj anemii i zaleci odpowiednie leczenie.Smigasz do apteki po leki i zgodnie ze wskazówkami przyjmujesz przez iles czasu i chodzisz na kontrole.

W moim laboratorium placilam za taki zestaw badan okolo 50zl.

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze pytanie jakie sa przecieskazania od brania zelaza jezeli nie mam jej w diecie ?
Jezeli w mojej diecie nie ma zalaza to wypadaloby uzupelnic jej niedobor tak ?
Czy sie myle.
Bo jestem pewien ze to co jem to raczej nie zawiera zelaza przyklad co jem kiedy i ile.

Wstaje o 5:00 nic nie jem do godz 9
O godz 9 kanapka , moze dwie
Do godz 14 nic nie jem
Potem obiad zalezy co jest ziemniaki makaron itd.
Na kolacje przewaznie chleb z czyms ze 4 sznytki moze 6 .
W przeciagu dnia moze zjem drozdzowke czy cos slodkiego.

Odnośnik do komentarza

Nie bede wydawac tyle hajsu na diete zeby miec zelazo.I jeszcze zeby to bylo do zjedzenia.
Dlatego ktos wpadl na pomysl zeby zrobic kapsulki z zelazem xd.
Czemu jestescie przeciwni tych tabletkom.
Zelazo jest wazne wiec jak nie chce miec jej w diecie to jakos inaczej musze uzupelnic co nie ?
To tylko tabletka czy az tabletka ?
Tabletka jak kazda inna dodatkowo zawiera witaminy itd.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...