Skocz do zawartości
Forum

Nadpobudliwość dziecka przy braku mówienia


Gość Iwo

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że nie napisałas ile dziecko ma lat. Różne dzieci różnie zaczynają mówić u jednych przychodzi to wcześniej u innych później. Jesli Twoje dziecko jest w takim wieku, że powinno już mówić, musisz z nim nad tym popracować. Mów do niego jak najwięcej jak chce pić to staraj się poprosić go aby powiedziało coś, co da Ci do zrozumienia, że chce (w zalezności jak nazywacie określone przedmioty, nie musisz tłumaczyć mu, że to jest butelka z herbatą, wystarczy określić "pić"). Jeśli nie zauważysz żadnych efektów, konieczna będzie wizyta u logopedy, który zdiagnozuje problem. Co do bycia niegrzecznym, może przechodzić bunt dwulatka czy trzylatka, wchodzić w okres, kiedy siłą piskiem i krzykiem będzie chiała coś zdobyć. Oczywiście nie możesz dać się zmanipulowac. Musisz jej pokazać, że krzykiem nie dostanie nic tak samo biciem i pluciem (istotne dlaczego dziecko to robi, czy zaobserwowało w domu bądź na dworze, że takie zachowania mają miejsce czy po prostu sprawdza możliwe metody). Jeśli problem będzie się nasilał warto poobserwować dziecko razem z psychologiem, który zdiagnozuje czy występuje problem rozwojowy, który objawia się opóźnieniem mowy czy inny problem, którego objawami mogą być wymienione zachowania dziecka. To, że dziecko jest ruchliwe i wszędzie go pełno nie jest powodem do obaw, ale na opóźnienie mowy warto zwrócić uwagę. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Witam aanielkaa byłam z córką(dwa lata i 7m-c) u logopedy nawet zapisałam ją do przedszkola bo myślałam że między dziećmi zacznie mówić,ale to jest odwrotny efekt,nie mówi i staje się agresywna.a logopeda powiedział aby uzbroić się w cierpliwość bo zacznie mówić ale troche później.

Odnośnik do komentarza

Nie chcę być tutaj złym prorokiem, ale to o czym piszesz może wskazywac na autyzm... Idź do psychologa dziecięcego i porozmawiaj na ten temat, niech poobserwuje małą. jesli specjalista powie, że to nie to to będziesz miała spokój ducha. Nie warto jednak lekceważyć objawów, bo boimy się prawdziwych odpowiedzi... Trzymam kciuki za Ciebie i córcię!!!

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Witaj Iwo,

5 słów jak na dziecko w tym wieku to torszkę mało. A czy córka mówi coś tak po swojemu? Czy oprócz tych 5 słów jest cisza? Przeczekiwanie takiego zachowania w przedszkolu nie jest chyba dobrym posunięciem. takim zachowaniem Twoja córka zniechęci do siebie dzieci i trudno jej będzie o akceptację w grupie. Ja bym zaprowadziła ja jednak do specjalnego psychologa, który specjalizuje się w rozwoju dzieci.

Odnośnik do komentarza

Brak gaworzenia to nie jest dobry znak. Opinie zawsze będa podzielone, ale to Ty jestes matką i Ty podejmiesz decyzje. Na Twoim miejscu zaprowadziłabym dziecko do specjalisty, aby poznac jego opinię, bo będzie kluczowa. To, że dziecko jest nieznośne to tak naprawdę żadne wytłumaczenie. Dziecko to tylko dziecko, radzi sobie ze wszystkim jak umie - może jest obciążone stresem? Może ma jakieś zaburzenia? Bez pogłębionej diagnostyki trudno jest cokolwiek powiedziec konkretnej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...