Skocz do zawartości
Forum

Gdzie można wykonać testy na żywotność miazgi?


Gość o...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, od piątku odczuwam ból zęba 21, nie kojarzę tego z żadnym czynnikiem sprawczym (typu uraz). Zgłosiłam się do lekarza dentysty, gdzie wykonane testy termiczne na żywotność miazgi były wątpliwe (posiadam licówki kompozytowe, co mogło utrudnić ocenę). W rtg nie uwidoczniono charakterystycznych zmian. Otrzymałam amoksycylinę z kwasem klawulanowym i wskazanie abym zgłosiła się ponownie w poniedziałek aby sprawdzić czy niezbędne będzie leczenie kanałowe. Czy w Łodzi można wykonać bardziej czułe testy na żywotność miazgi (aserowo- dopplerowskie) ? chciałabym wiedzieć czy muszę ząb leczyć kanałowo z większą pewnością.

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.06.2019 o 09:43, Gość o...l napisał:

Dzień dobry, od piątku odczuwam ból zęba 21, nie kojarzę tego z żadnym czynnikiem sprawczym (typu uraz). Zgłosiłam się do lekarza dentysty, gdzie wykonane testy termiczne na żywotność miazgi były wątpliwe (posiadam licówki kompozytowe, co mogło utrudnić ocenę). W rtg nie uwidoczniono charakterystycznych zmian. Otrzymałam amoksycylinę z kwasem klawulanowym i wskazanie abym zgłosiła się ponownie w poniedziałek aby sprawdzić czy niezbędne będzie leczenie kanałowe. Czy w Łodzi można wykonać bardziej czułe testy na żywotność miazgi (aserowo- dopplerowskie) ? chciałabym wiedzieć czy muszę ząb leczyć kanałowo z większą pewnością. http://implantytorun.pl/endodoncja-czyli-co/

W zależności od tego, co się tam znajdzie, boędzie trzeba kanałowe

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...