Skocz do zawartości
Forum

Moze ktos wie?/Doradzi?-Prosze Pomozcie Mi.-Orzeczenie


Rekomendowane odpowiedzi

A kiedys ustalilas, ze tak wolontariat to pewnie i moze jakis pomysl, bo nie placą co prawda, ale mozna nabrac praktyki i jakąs opinię w papierach się zdobędzie- od tego czasu studiując np internet dowiedziałas się gdzie jest mozliwosc pracy w wolontariacie?

A jak był sezon na truskawki to czemu się do takiej pracy nie najęłaś? A teraz moze jest sezon na maliny, porzeczki i moze tez potrzeba pracowników sezonowych?

A do opieki przy dziecku- myslałas kiedys o tym?

Odnośnik do komentarza

TakaJakas7- No niby tez Prawda...
Kikunia-Wolontariat mam u siebie w swym miescie.
(Nawet chyba 2wa)
Rzekomo trza robic jakies szkolenia by byc wolontariuszem..
Z tymi owocami to tez dobry pomysl...tylko ze Niestety u Mnie Nie ma takiej Pracy. Nie mieszkam na wsi. Tyl w miescie.
Gdybym mieszkala w Gròjcu np to tak.
Codziennie przegladam of Pracy.
W mym ogloszeniu ze posz. Pracy (wczoraj ponowilam je)
Narazie Nikt Nie odzywa sie/Nie pisze.
Co do opieki do dziecka...Nie mam zadnego doswiadczenia w tym. Poza tym do dziecka trza byc odpowiedzialna osoba.
Szukam Pracy... Ale latwo Nie jest.....By miec te swe pare groszy. No i najwazniejsze...Zeby chociaz na chwile z dm sie wyrwac...Pobyc miedzy ludzmi.
(A moze praca w ochronie?)
Tylko ze to chyba; 24/48godzin sie chyba siedzi. To tez wymaga spostrzegawczosci i rozeznania pewnie...:/

Odnośnik do komentarza

Praca w ochronie tez wymaga przeszkolenia, tyle, ze jest ono najczęsciej organizowane przez pracodawcę. Pieniądze niewielkie, ale oczywiście lepsze niz żadne- bo ten wolontariat, mimo, ze szukasz pracy przeciez "intensywnie" jakos powazniej jak widac Cie nie zainteresowal, a szkoda.

A Ty mieszkasz pod Warszawa w tak duzej miejscowosci, ze nie da sie dojechac na plantacje do zbiorów, czy znów jest z Twojej strony mały entuzjazm do takiej pracy?

W mojej miejscowosci jak mój mąz potrzebuje raz na jakis czas jakiegos pomocnika, osobę chetna do poprzenoszenia czegos, przytrzymania jak on cos robi ,to podjezdza raniutko pod Urząd Pracy a tam zawsze z rana stoją męzczyżni potrzebujący pracy, na dzien, dwa, tydzień. Nigdy go nie pytałam, ale moze tez są tam i kobiety, bo przeciez czasem po jakis pracach budowlanych trzeba np wysprzątac halę i potrzeba na raz kilku kobiet, które się spręza i uporządkują obiekt.

Moze i przed Waszym Urzędem Pracy tez z samiutkiego rana mozna dostac pracę dorywczą? Czasem trzeba przyjsc jednego dnia z rana, nic się nie trafiło to i drugiego czy trzeciego trzeba spróbować.Pracodawca najczęsciej pakuje człowieka, czy ludzi do samochodu, wywozi na miejsce pracy i o ile jest daleko od centrum, to po zakończonej pracy odwozi. Tyle, ze trzeba miec ze sobą np jakies ubrania aby przebrac sie w cos bardziej roboczego i nie zniszczyć ciuchów cywilnych. Ponadto w towarzystwie Tobie podobnych możesz usłyszeć informacje, kto i gdzie potrzebuje ludzi do pracy.

Odnośnik do komentarza

Tu nie chodzi o pracę, bo ta jest, tylko o możliwość i chęci jej wykonywania.
Wg mnie mogłabyś pracować jako opiekunka starszych kobiet, nie masz wyboru, musisz robić to do czego jesteś zdolna i komu nie będzie przeszkadzała Twoja niepełnesprawność, ale jak nie poradzisz sobie chociaż z kłamstwem, to żadnego zajęcia nie znajdziesz.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

TakaJakas7- Skoro tak twierdzisz...no ok twe zdanie.
Ile mozna w dm siedziec...:/
Oszalec mozna...
Kikunia- Dzis natrafilam na of. Pracy w ochronie 2km ode Mnie.
Wziełam nr tela i zadzwonilam tam (o 17;00) Facet powiedzial Mi ze; Przyjmuja i kob i mez. z Orzeczeniem o Niepeln. i bez Orzeczenia. System Pracy; 48/24.
Calodobowy. Rzekomo umowa od 1wszego dn. Pracy. Placa: (nie jestem pewna) 14zl netto.
I mam sie odezwac w nast. Poniedzialek. Tak Mi powiedzial ten facet. I zasw. o niekaralnosci.
Mieszkam 13km od Wawy.
Wizyte w UP teraz mam: We wrzesniu 19r. UP mam w Warszawie. Nie mam pojecia czy w tym Warszawskim UP tak jest.-Chodzi o te prace dorywcze.
Ka-wa; Wlasnie... Chodzi tez o To zeby ta moja Niepelnosprawnosc Intelektualna Nie byla przeszkoda i zebym sb radzila jakos w tej Pracy. Zeby tez otoczenie Mnie wspieralo i bylo mile. U Mnie checi sa do Pracy... (Do probowania dalszego) Ale potem juz Nie mam jakos zapalu...np kiedy mam jakas trudnosc itp (Z klamstwem tez Prawda)

Odnośnik do komentarza

Właściwie pytanie czysto retoryczne, to widać że nie jest Ci z tym dobrze. Zadałam to pytanie abyś sama przed sobą się przyznała jak sytuacja wygląda. Udało Ci się to a przy okazji stajesz się bardziej szczera. Brawo za odwagę, napisałaś o czymś na co większość osób by się nie zdecydowała.
Masz duży potencjał, potencjał który trzeba było pomału pomału wydobywać. To teraz wyobraź sobie że częstotliwość z jaką tu piszesz o tej niepełnosprawności przebukowujesz na pozytywne twierdzenie przy poszukiwaniu pracy. Coś na zasadzie: ,, jakie mam fajne perspektywy, którą to pracę wybrać, cieszę się że mam wybór" itp., itd.
Zapał tracisz ponieważ masz duże oczekiwania, lepiej by było gdybyś je zniwelowała. No i otwierasz się na pozytywne aspekty życia a negatywne to mogłyby nie istnieć najlepiej. Otwórz się i na negatywy, one były, są i będą i nic tego nie zmieni, a zobaczysz pozytywne efekty w swoim życiu.
Jesteś jeszcze bardzo młoda, całe życie przed Tobą, widać w Tobie dużo energii. Włącz determinację przy zmianach a zobaczysz jak duże efekty osiągniesz.

Odnośnik do komentarza
Gość pytaniee

o co ci chodzi, o rentę inwalidzką, czy takie orzeczenie, żebyś mogła podjąć jakąś pracę? Po tym jak piszesz i to na komputerze nie widać twojej niepełnosprawności intelektualnej. Coś mi tu nie gra. Masz ukończoną jakąś szkołę i zawód?

Odnośnik do komentarza

TakaJakas7-Owszem Nie jest Mi z tym dobrze. Zawsze jestem szczera. Co do energi...owszem mam jej duzo. Tyl. przydaloby Mi sie duze wsparcie.
Wiem ze jestem mloda....
Jednak przeraza Mnie to Najbardziej ze nim sie obejrze stuknie Mi 30lat...
(A tu chlopa brak,naciski macochy,nieraz ojciec cos powie,Babcia/dziadek itp)
(Jakos niedawno Babcia Mi powiedziala ze moja kuzynka to juz za maz wyszla...(ma tez 23lata) ) (Chcialabym miec faceta; Wyrozumialego,cierpliwego,milego,kulturalnego,zeby Mi pomagal z checia,akceptujacego Mnie; Jestem jaka Jestem. Niekiedy uleglego,opiekunczy. Pracujacego.
Wrazliwego, lubiacego przyrode zwierzeta, filmy przyrodnicze/historyczne,ksiazki. Mysle ze wyglad Nie ma wiekszego znaczenia.
(Ostatnio marze sb o chlopaku/mezu: Zolnierzu/Wojskowym/Marynarzu/Pilocie...Ale to tyl. Moje takie wymysly.)I Najlepiej jedynego na Całe Zycie ...(Mam znajomego co ma 29l i jest zolnierzem,fakt stanu,wolnego od 2ch lat).
(Zadaje sie z facetami pelnosprawnymi niz Niepeln.)
I Najwazniejsze... Faceta do ZYCIA a NIE tylko do pomiziania sie...(wiadomo o co chodzi...)
Na dodatek wczoraj dzwonilam do tej ochrony i facet powiedzial Mi ze juz Nie aktualna jest praca :/. No coz...trza dalej szukac.

Odnośnik do komentarza

No tak, ktoś powie, a ja chciałabym gwiazdkę z nieba..., chcieć a móc to duża różnica.
Zeszłaś znowu na facetów, dlaczego przekreślasz niepełnosprawnego, wg mnie tylko taki może spełniać większość Twoich oczekiwań, bo przeważnie tacy mają dobre serce.
Nie powinnaś wybrzydzać, bo niepeł nosprawny nie oznacza, że gorszy, więc bardziej ja bym widziała u Twojego boku faceta z lekką niepełnosprawnością, łatwiej też się zrozumieć i znosić ułomności partnera.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Ciekawe masz wymagania względem faceta, a i sporo się na nim skupiasz, no ale ok, z tym dam spokój. Mam dla Ciebie niespodziankę: cechy upodobanie przez Ciebie to w większej mierze cechy mojego ex. Wprawdzie wojskowym nie był lecz jest Jego marzeniem być nim. Nooooo, to masz dużą szansę takiego spotkać :P.
A wsparcie masz, przyjrzyj się tylko uważniej.

Odnośnik do komentarza

Ka-wa; A dlaczego akurat mam miec faceta z Niepelnosprawnoscia?
Nie ukrywam iz chcialabym miec faceta pelnosprawnego ...
Wiecej kontaktow mam z pelnosprawnymi niz niepeln...
(A co ciekawe nawet faceci bezplodni do Mnie pisza)
Jeszcze jest 1en problem ...NIE zamierzam miec nigdy w Zyciu dziecka...(moja niepeln. dziedziczna i syt. rodzinna :/ )
Duze prawdopodobienstwo ze na starosc bede Bardzo Zalowac.
A przeciez kazdy facet chce miec dziecko...:/
TakaJakas7- Dziekuje Bardzo.
Wsparcie to TU tylko mam.
Ale w domu praktycznie go Nie mam...:/ (za byle co zawsze joby i zawsze zle). Ojciec cos czasem powie. Ale macocha i brat przyrodni wcale. Nawet z ta praca ...Nikt nic a nic Nie mowi...
Macocha wczoraj: Do jakiej Ty Pracy pojdziesz? Jak z kazdej Cb wywalaja po 5dniach... Jedynie Babcia: Musisz probowac moze zaczepisz sie na dluzej. Jak Nie ta to moze inna ...
Co do wynagan wzg faceta...:
Bez nalogow zadnych-Bo Nie mam ja tez zadnych.
Wyksztalcenie: Milo by bylo Srednie-bo takie tez mam.
Wyglad Nie ma mniejszego znaczenia (dobrze by bylo zeby szczuply i min. 175cm)
Milo by bylo jakby mial prawko/samochod.
Charakter: Mily,kulturalny,uczciwy,opiekunczy,wyrozunialy,cierpliwy,chetny do pomocy,wrazliwy. Nie bijacy,pracujacy. Akceptujacy Mnie taka jaka Jestem. Malo najlepiej wcale Nieprzeklinajacy.
Wierzacy Katolik.
Faceci w mundurze wojsk. sa przystojni. Po za tym moj tata nalezal przez 12lat do Wojskowego Kola Łowieckiego (Bazant). Ma legalne pozwolenie na bron. I mundur mysliwski.
Ale w tym roku sie z kola wypisal. I pozbyl sie tych wszystkich rzeczy zwiaz. z myslistwem. To bylo jego Najwieksza Pasja i najlepszy odpoczynek w weekend od Pracy :)
(Podobaja Mi sie tez ogolnie ciuchy militarne,moro,glany itp)

Odnośnik do komentarza

Ale mnie rozśmieszyłaś, to było świetne. Ja Ci daję solidne kopniaki, od innych od czasu do czasu dostaniesz z liścia ale masz TU wsparcie. To dziewczyny, dawajmy więcej :D.
A na serio to żeś sobie wymyśliła z tym facetem. Znów Cię zbiję z pantykału gdyż znów poszłaś nie za bardzo właściwą drogą, raczej połowicznie. Lecz o tym po pobudce, teraz idę spać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...