Skocz do zawartości
Forum

Jak powiedzieć 'koleżance', że nasza znajomość nie ma sensu?


Gość Heehee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu zbieram się, aby powiedzieć mojej 'koleżance', że nasza przyjaźń (ona uważa, że to przyjaźń) jest strasznie na siłę. Zaczęłam z nią rozmawiać, bo nie miałam do kogo innego się odezwać w klasie, ale szybko zdałam sobie sprawę, że jest bardzo toksyczną osobą. Na każdym kroku mnie wykorzystuje, robi wszystko, żeby się do mnie upodobnić (prawdopodobnie z zazdrości). Praktycznie każde słowo w jej kierunku odbiera jako atak i obrazę. Nie mamy w ogóle wspólnych tematów. Próbuję ją ignorować, ale ona nie może się ode mnie odczepić. Ostatnio zaczęłam się spotykać z inną dziewczyną z klasy, naprawdę dobrze się z nią dogadywałam. Ta druga szybko się o tym dowiedziała i zaczęła się z nią spotykać. Już parę razy zostałam wystawiona, bo jej nowa koleżanka chciała się z nią widzieć i przez to przekładała spotkania, albo w ogóle mnie olewała. Podjęłam decyzję, że chcę zakończyć obie te znajomości. Tą pierwszą z wyżej wymienionych powodów. Drugą, ponieważ jakiś czas temu myślałam, że skoro dobrze się dogadujemy i w ogóle to może to być taka trochę moja przyjaciółka i powiedziałam jej bardzo osobistą rzecz, bo chciałam się po prostu wygadać, ale bardzo dziwnie na to zareagowała i praktycznie od tego się zaczęło. Zrobiło mi się wtedy trochę głupio i nadal myślę, że jestem zbyt dziwna, żeby mieć jakiekolwiek koleżanki, ale nie chce być nadal osobą na której można się wyżyć. Nie wiem jak mam to rozwiązać. Zaraz koniec roku, a ja nie chcę spędzać wakacji sama, ale nie chce też spędzać ich z nimi.

Odnośnik do komentarza

Ta druga dziewczyna nadal ze mną rozmawia, ale za bardzo nie chcę się spotykać. Znam ją już trzy lata, podobnie jak drugą. Raczej jej nie powiedziała. To nie było to co myślisz. Powiedziałam jej coś zupełnie innego. Inne dziewczyny mają już od dawna znajomych i spotykają się tylko z nimi. Tak na marginesie z nimi też nie mam o czym rozmawiać (to takie typowe dziewczyny gadające o chłopakach i makijażu).

Odnośnik do komentarza

Zastanawia mnie jedna rzecz. Czy wg Ciebie przyjaciółka musi spotykać się tylko z Tobą? Nie może mieć drugiej przyjaciółki i własnych znajomych?
Moim zdaniem mogłaś sobie sama wkręcić film.
Moze spotyka się z tamtą toksyczną, bo podobnie jak Ty nie umie się od niej uwolnić. Może spotyka się z Wami obiema, bo co jej zależy... ma prawo.
Wg mnie powinnaś olać tę toksyczną i z tą drugą dalej się kolegować (przyjaźnić to chyba za duże słowo). Na tyle na ile czas pozwala, na ile się da, jakby Cię nie ruszało to, że się koleguje z tamtą. Sytuacja się z czasem sama wyklaruje.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Nie musi tak być, ale to nie pierwszy przypadek kiedy ta toksyczna zaczyna spotykać się z moimi znajomymi. Tylko tym razem była to moim zdaniem wartościowa osoba i bardzo bym chciała się z nią trzymać i spotykać po szkole, ale ona woli z nią. Ta toksyczna trzyma się jeszcze z jedną dziewczyną (bardzo długo jakieś 9 lat) którą wystawiała żeby zadawać się z inną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...