Skocz do zawartości
Forum

Wysoki udział tłuszczów w diecie


Gość Dżejbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuje rady.
Czy jest to coś złego, gdy, na redukcji, odejdzie się od "książkowych" proporcji markoskładników?Konkretnie: dieta po obcieciu ma 1500 kcal. Rozklad podstawowy to B:30%, T:23% i W:47%. W praktyce wychodzi tak, że notorycznie zjadam nawet 60 g tłuszczu. Jest to więc nawet 40%-owy udział w diecie, jednakże przy zachowaniu kalorycznosci diety. Gdy zdarza mi się taka sytuacja (dwa, trzy razy w tyg.), by zachować kaloryczność, cierpią na tym białko i węgle. Pilnuje tylko aby białka było minimum 1g na 1kg masy ciała. Dla kompletności wpisu, dodam, że ćwiczę (3 razy w tyg pomacham kończynami górnymi i dolnymi, ale bez hardcoru) No i teraz pytanie: czy takie postępowanie zaprowadzi mnie nad urwisko dzisiejszej dietetyki, skąd też w swoim czasie upadnę?
Wybaczcie, znalezione przeze mnie w Internecie artykuły skupiają się wokół tych książkowych proporcji, nie tłumacząc zbytnio, co stanie się gdy zmieni się owe proporcje na bardziej "nietypowe".

Odnośnik do komentarza

Kompletnie nic się nie stanie. Jeśli jesz poniżej swojego zapotrzebowania kalorycznego, to schudniesz tak czy inaczej. Nie wiem jaka masz pracę, ale jeśli siedzącą, to dieta bogatsza w tłuszcze jest dla takich osób wskazana, bo nie potrzebują oni dużej ilości prostych węglowodanów, które są szybko uwalniane. Dużej ilości węglowodanów potrzebują pracownicy fizyczni. Co do białek, to są różne teorie, ja trzyman się tej, że na redukcji trzeba ich jeść 2 g na 1 kg masy ciała. Po pierwsze są sycące, a po drugie nie traci się masy mięśniowej. Kiedy sama byłam na redukcji pilnowałam własnie tego, nie przejmowałam się za bardzo kiedy jadłam tłuszczy wiecej niż zaplanowane.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...