Skocz do zawartości
Forum

8ka leczenie kanałowe a ból ozębnej


Gość Koziołka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem dotyczy górnej ósemki. Ząb wyrósł w całosci z racji braku szóstki. Niestety zaraz przy dziąsle był zatakowany przez próchnice i gromadził się tam pokarm. Denstystka spiłowała ząb do dziąsła, odbudowała zab na sztyfcie i zaplombowała. Ząb nie bolał nie dawał zadnych oznak. Po jakimś tygodniu zaczeła mnie pobolewać głowa i pół twarzy. Bolała dolna szczeka, po lewej stronie. Ból lokalizowałam w okolicy 4,5,6tki. Wróciłam do dentystki i stwierdziła ze na bank ta 8mka. Na dolnym zebie poprawiła odsłoniętą szyjkę. 8ka została zatruta celem leczenia kanałowego. 2tyg bólu wyjete z zyciorysu. Przyjmowalam antybiotyk i ketonal. Zab został spilowany w jakims stopniu tak by nie stykal się z dolnymi. Zab zostal wyczyszczony doleczony. Niestety w momencie docisku do góry boli. Zwracałam uwage lekarzowi ale tlumaczy to przeciązona ozębną i ze dolegliwosci ustąpią. Minęło pół roku i jak ozębna bolała tak boli. W momencie docisku a ustepuję po. Mam dziwne uczucie własnie po tej stronie. Często boli mnie głowa, oko. Zaraz za uchem miałam powiększone węzły chłonne. Dyskomfort odczuwam także w obrebie 4,5,6tki . Dziwne,że w momcie polożenia się prawej stronie coś ustępuje. Zdjęcie rtg wykluczone z racji ciązy. Myślę nad usunieciem zęba. W którym kierunku szukać pomocy ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...