Skocz do zawartości
Forum

Bol po zdjęciu szwow


Gość Nika9292

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)
Opisze od krótko moja historie -
8 złamała mi ścianę 7, które wcześniej była leczona kanałowo. Zostalo usunięte wypełnienie, wyjęto ukruszoną ścianę i został założony mi fleczer na czas do momentu aż wyrwa mi te zdradziecka 8 (czekałam 3 tyg). Niestety fleczer był wepchnięty tak między 7 a 8 ze ściskał mi żeby od 2 do 7 tak mocno ze nie byłam w stanie nic nawet lekko ugryźć.
Teraz jestem po wyrwaniu 8, wszystko goilo się ładnie, nie było stanu zapalnego, teraz po tygodniu zdjęto mi szwy (usuwanie było chirurgiczne). Niestety dwa dni przed zdejmowaniem szwów zaczęły mnie znowu bolec te wcześniej ściśnięte żeby i znowu nie mogę nic nawet lekko ugryźć - myślicie ze to minie czy tworzy się jakiś stan zapalny? Czy nerwy są podrażnione po usuwaniu?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

hmm myślę, że musisz zmienić nawyki związane z pielęgnacją zębów. Tego typu podrażnienia lubią się wkradać np. przy agresywnym szczotkowaniu, diecie bogatej w cukier czy chociażby kwaśne produkty. Sporo ciekawych wskazówek jest tutaj https://www.listerine.pl/5-glownych-przyczyn-nadwrazliwosci-zebow Spróbuj zastosować się do tych porad, dolegliwości powinny Ci ustąpić. Trzymam kciuki i serdecznie pozdrawiam. Trzymaj się ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...