Skocz do zawartości
Forum

Czy osoba z depresją może dbać o siebie??


Gość Qłin

Rekomendowane odpowiedzi

Czy osoba która cierpi na depresje może dbać o siebie? Paznokcie,makijaż itp.. CZY to jakby się wyklucza? Zazwyczaj osoba z depresją kojarzy się jako że jej wszystko obojętne,nie myje się,i nie przywiązuje wagi do swojego wyglądu. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Myślę, że osoba z depresją może o siebie dbać. Każdy przypadek depresji jest inny, objawy mogą się różnić, np. jedna osoba cierpi na bezsenność, a druga ma nadmierną senność. Pytanie czy inne objawy wskazują na depresję. Trzeba spojrzeć całościowo. Nie na to co na zewnątrz, ale przede wszystkim co wewnątrz człowieka się dzieje. Można przed światem udawać, że wszystko gra, jest świetnie, a będąc w samotności płakać.

Odnośnik do komentarza

~kamii23
Myślę, że osoba z depresją może o siebie dbać. Każdy przypadek depresji jest inny, objawy mogą się różnić, np. jedna osoba cierpi na bezsenność, a druga ma nadmierną senność. Pytanie czy inne objawy wskazują na depresję. Trzeba spojrzeć całościowo. Nie na to co na zewnątrz, ale przede wszystkim co wewnątrz człowieka się dzieje. Można przed światem udawać, że wszystko gra, jest świetnie, a będąc w samotności płakać.

Jak ja z tym zgadzam się !!!

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej. Depresja jest chorobą, którą każdy może przechodzić inaczej. Ludzie bardzo często przechodzą depresję nie pokazując tego po sobie. Chodzą do pracy, elegancko się ubierają, śmieją się razem z innymi i wcale nie oznacza to, że w środku nie cierpią. Wręcz przeciwnie, jest im wtedy bardzo ciężko. Niektórzy w depresji nie mają nawet siły żeby wstać z łóżka a inni zwiększają na przykład swoją aktywność fizyczną czy właśnie wyjątkowo o siebie dbają. Dlatego też często tak ciężko rozpoznać depresję, nawet u osoby, która jest blisko nas.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...