Skocz do zawartości
Forum

zaparcie


Rekomendowane odpowiedzi

Miałam jakiś czas temu zaparcia i wzdęcia, już nie wspomnę o gazach. Wystarczyło trochę więcej zjeść i koniec. Dopiero po ulgasim czuję się dobrze, wzdęcia i gazy minęły na szczęście. Teraz jem bez obaw, że znowu brzuch będzie ogromny ;)

Odnośnik do komentarza

Kiedyś miałam często zaparcia, wystarczyło zjeść więcej albo coś ciężkostrawnego, czy jakieś strączkowe warzywa i koniec. Teraz biorę ulgasim i wzdęcia minęły, jem wszystko na co mam ochotę, nawet moją ulubioną ciecierzycę.

Odnośnik do komentarza
Gość Witttaminaa

Jeśli wiesz, że zaparcie wywołało np. to, że mało jadłaś to raczej to nie jest groźne dla zdrowia. Myślę, że tu spokojnie możesz wziąć probiotyk flostrum w kroplach, który ja dzieciom zawsze daję na zaparcia czy biegunki, ale jest też wersja dla starszych, która działa podobnie.

Odnośnik do komentarza

Proiotyk dobra rzecz, ale warto spożywać dużą ilość błonnika.
Jeżeli jesz mało kasz, to w doz.pl dostaniesz Babka płesznik i jajowata. Mieszanka dwóch babek z dużą zawartością błonnika. U mnie zaparcia szybko minęły, a można to stosować z jogurtem lub dodawać np. do surówek lub zalać wodą i tak to zażyć.

Odnośnik do komentarza

Zaparcia są groźne jak trwają dłużej niż 4-5 dni. Takie jednodniowe to nie są zaparcia i niektórzy tak mają i chyba nie ma potrzeby z tym walczyć. Wystarczy więcej płynów, owsianka, z suszonymi śliwkami i surowym tartym jabłkiem albo koktajl z kefiru z otrębami, owocami, i platkami owsianymi-na mnie działa. Czasem miewam zaparcia, które trwają kilka dni i są spowodowane stresem i brakiem czasu. Ratuję się wtedy czopkiem eva/qu i załatwiam sprawę w kilkanaście minut. Jak ktoś ma tendencję do zaparć, to trzeba pilnować regularności wypróżnień.

Odnośnik do komentarza
Gość Gosia8899

Jeden dzień, to nie zaparcie. Moje dziecko ma zaparcie , gdy nie wypróżnia się 4-5 dni. Podaję mu czopki Eva/qu bambini To bardzo bezpieczne i łagodne czopki. Wypróżnienie następuje po kilkunastu minutach po włożeniu.
Są również takie same czopki, ale dla dorosłych.

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksanderrrrr

Jednodniowe zaparcie to jeszcze nic takiego. Gdyby jednak trwalo dluzej i sie powtarzało to sygnał że flora w jelitach potrzebuje wsparcie prozdrowotnych bakterii probiotycznych czyli picia np.probiotyku albo koncentratu probiotycznego. Oznacza to również że dieta powinna być bardziej wzbogacona w warzywa i owoce oraz że trzeba tez pic wiecej wody płynów!!!!

Odnośnik do komentarza
Gość Nnaataa

Jednodniowe zaparcie może być wynikiem np. picia w tym dniu albo dzień wcześniej zbyt małej ilości wody,płynów. Wystarczy wtedy do diety dodać trochę więcej błonnika który jest w warzywach i owocach oraz zwiększyć ilość wypitej wody w ciągu dnia no i można pomyśleć jeszcze o piciu jakiegoś probiotycznego napoju, koncentratu :) oczywiscie tez w płynie :).

Odnośnik do komentarza
Gość Katyaaa

Jednodniowe nie, ale też mają jakąś przyczynę. Sróbuj dobry probiotyk, ja stosuję flostrum i cały układ pokarmowy pracuje jak w zegarku, bez zaparć czy biegunek wakacyjnych. Probiotyki warto brać z wielu powodów, bo również wzmacniają organizm. Kasze też są dobre, więc jeżeli nie lubisz, to pora się z nimi zaprzyjaźnić.

Odnośnik do komentarza

Jednodniowe zaparcie nie powinno być groźne dla zdrowia, ale lepiej od razu działać. Bierz jakiś probiotyk, ja swojemu dziecku na zaparcia dawałam flostrum baby, ale też i jest wersja dla dorosłych. A jeśli zaparcie nie ustąpi po dwóch dniach, to warto wybrać się do lekarza. Choć po probiotyku powinno być OK. Pij też sporo kefiru/maślanki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...