Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed wyjazdami i wyjściami


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

od ok. 3 lat prawie czuję lęk przed wyjazdami/wyjściami. W szkole (jeżeli cokolwiek się dzieje) im bliżej końca wszystkich lekcji, tym lepiej się czuję. Niestety każde wyjazdy są dla mnie ogromnie męczące psychicznie, mając świadomość, że będę poza domem dłuższy czas zaczyna boleć mnie brzuch, robi mi się gorąco i muszę bardzo skupić się na swoich myślach, co po kilku godzinach jest niesamowicie męczące. Myślałam, że wyjazd na zagraniczną wycieczkę ze szkoły (na 7 dni) pomoże mi i nie będę miała problemu z przejechaniem choćby do najbliższego miasta. Pojechałam, chociaż już po zgodzeniu się zaczęłam się martwić. Ostatecznie ten wyjazd był dla mnie męczarnią i 2 dni przed powrotem całkiem spanikowałam psychicznie i fizycznie. Byłam na kilku innych i to tylko potwierdzało, że nie jestem na to gotowa. Jest mi bardzo przykro, bo mimo że chciałabym podróżować, to całe dnie spędzam w domu, ewentualnie kiedy nie daję już rady, zwalniam się ze szkoły. Poza domem praktycznie nie jestem w stanie skorzystać z toalety, co jeszcze bardziej wszystko potęguje. Biorę hydroxyzynę, która niezbyt pomaga. Zrezygnowałam z tylu rzeczy, by zostać w domu i uniknąć lęku ale nie mogę spędzić tak całego życia. Przez ten 'lęķ przed lękiem' ciężko mi jeść poza domem, bo boję się,że zacznie boleć mnie brzuch (co i tak dzieje się z powodu nieregularności posiłków spowodowanych właśnie tym). Wpadam w błędne koło, ale rodzice uważają, że przesadzam i za bardzo się wszystkim przejmuję. Nie mam więc możliwości pójścia do psychologa. Nie oczekuję diagnozy, ale chciałabym chociaż wiedzieć, czy jest cokolwiek co można zrobić, żeby to wszystko zniknęło?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...