Skocz do zawartości
Forum

jak poznać uzależnienie?


Gość Aleksandra09

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra09

zauważyłam, że mój mąż coraz częsciej sięga po alkohol. Bez specjalnej okazji. A to piwko czy dwa, a to jakiś drink, a to lufka... w tygodniu. W weekendy natomiast czesto upija się tak że urywa mu się film, no chyba ze mamy jakies plany to wtedy nie pije.

Odnośnik do komentarza

Jeśli to trwa od niedawana, to jest na najlepszej drodze do uzależnienia.

Uzależnienie, to jest nieodparta chęć wypicia, później ciągi alkoholowe, delirka, musi pić.
Nie da się uchwycić momentu wpadnięcia w alkoholizm, sam się nie przyzna, że musi sobie wypić, bo on zawsze będzie mówił, że jak będzie chciał to nie będzie pił, tylko jakoś ten dzień nie nadchodzi.

Zdecydowanie mąż za dużo i za często pije, może zapija jakiś problem i tak niechcący może wpaść w alkoholizm.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Marta102

Mój narzeczony pali maruihuanę. Jestesmy razem 3 lata, przez 2 lata byłam ślepa, myślałam że popala raz na kilka tygodni. Od roku wiem że pali czesto , raz , dwa razy w tygodniu. Przeszkadza mi to, ale nie umiem od niego odejsc, on nie widzi w tym problemu. Ja wiem że wszystko jest dla ludzi ale chyba to jest lekka przesada,

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Prawdopodobnie stosuje auto terapię z wykorzystaniem produktów alkoholowych. Napewno czegoś bardzo się boi a alkohol Jezu dowodem że nie rozumie czego. Może warto skontaktować męża z psychiatrą aby spróbował przekierować zaspakajanie alkoholem problemu na leki obniżające napiecie.

Odnośnik do komentarza

ja się zgadzam z przedmówcami. Zacznij działać już teraz póki jeszcze jest czas żeby coś zdziałać. Zerknij na Ośrodek Terapii Uzależnień NEFO -mój ojciec się u nich leczył z alkoholizmu i mu się udało wyjść na prostą z pomocą ich specjalistów

Odnośnik do komentarza

O uzależnieniu możemy mówić wowczas, gdy osoba odczuwa silny przymus spożywania alkoholu, ma trudność w rozpoczynaniu badź kończeniu picia, a także kontrolowaniu ilości spożytego alkoholu. Ponadto u osoby uzależenionej można zauważyć fizjologiczne objawy organizmu (drżenie mięśniowe, niepokój, drażliwość). Osoby uzależnione od alkoholu potrzebują większej ilości substancji dla wywołania takiego samego efektu, jak przedtem. Osoby uzależnione zaniedbują swoje obowiązki, a także spożywają alkohol pomimo świadomości szkodliwych następst picia. Jeśli Pani zauważa takie objawy u swojego męża to warto rozważyć wizytę u specjalisty.

Odnośnik do komentarza

Ja to dopiero nałogowiec. Od 15 roku życia. Najpierw onanizm. Później od lat dwudziestu alkoholizm i marihuana. Od 30 lat po urodzeniu dziecka puściło mnie do czterdziestki. Mam dwójkę dzieci córka i synek. Synek autystyczny. A ja znów onanista. Przepaskudne to jest, zero (próbuje współzyć z małżonką) ale nic z tego. Ona już wie że ja wale, ale ja mam z tego powodu depresję, nerwice i stres. A niech to wszystko szlag trafi. Już czasami mam takie pragnienie by mnie ktos zgwałcił we wszystkie dziury co mam, zalał spermą i zabił.
Jestem załamany. Pije piwo. Boję się znów alkoholizmu.
Przepraszam mnie poniosło.

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Ogólnie z wierzeniami to u mnie różnie. Podaj jakiś sensowny link ze statystykami. Np. zgłosiło się na terapię w ostatnich 5-10 latach "x" uzależnionych , depresantów , nerwicowców , lekowców a z tego "x" aż "y" dzięki tej czy tym terapią może samodzielnie bez żadnego wsparcia cieszyć się stabilnym stanem. Może ten artykuł być nawet zakończony płentą " to sukces na miarę XXII w.

Odnośnik do komentarza
Gość gośćć

powiem jedno: od razu zacznijcie szukać wsparcia z zewnątrz. Nie licz na to, że samo się wszystko rozwiąże. Jest sporo różnych ośrodków czy placówek jak własnie nefo, gdzie oferują pomoc w różnej postaci. Pamiętaj, że im dłużej będziecie zwlekać tym będzie gorzej

Odnośnik do komentarza

ja też jestem zdania, że najlepsze efekty daje profesjonalna terapia w dobrym ośrodku. Ze swojego doświadczenia polecam NFFO. Znajdziecie tu świetnych specjalistów mających doświadczenie zarówno w leczeniu uzależnień fizycznych jak i behawioralnych.

Odnośnik do komentarza

ośrodek Nefo też znam i polecam. Warto wybrać się tam na taką terapię stacjonarną, piękne otoczenie, które sprzyja wyciszeniu i wsłuchaniu się we własne potrzeby. Jak ktoś nie jest w stanie sobie na taki pobyt pozwolić to warto skorzystać z pomocy online.

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.01.2022 o 08:53, Gość Adamek napisał:

z tego co się orientuje to w nefo zajmują się uzależnieniami róznego typu, nie tylko tymi czysty fizycznymi. jak jest szansa na pomoc i wyjście z tego to warto skorzystać.

no tak, poza uzależnieniami typowo fizycznymi zajmują się też uzależnieniem od hazardu, internetu, gier komputerowych itd. grunt, ze pomagają.

Odnośnik do komentarza

miałem okazję odwiedzić co najmniej kilka takich ośrodków ale przyznaje, ze ten pobyt w Nefo okazał się być dla mnie przełomem., jeśli szukacie miejsca z domową atmosferą i bardzo zaangażowanym w swoją pracę personelem to jest to dobry adres.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...