Skocz do zawartości
Forum

Witamina D3 a poronienie


Gość AguchaSt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AguchaSt

Witam, mam pytanie o wpływ witaminy D3 na prawidłowy rozwój ciąży. W ubiegłym roku przeszłam dwa poronienia, w lutym i w grudniu. Na pierwsze poronienie dr gin machnęła ręką. Zdarzyło się wcześnie, bo ciąża miała 4-5 tygodni, poronienie samoistne, obyło się bez zabiegu. W pierwszym dniu krwawienia nawet nie było widać pęcherzyka, a jedynie pogrubione ścianki endometrium. BetaHcg leciało w dół bardzo szybko. W następnej ciąży Beta rosło na początku szybko, a potem przyhamowało. Był pęcherzyk, ale w nim nie było zbytnio nic... Jakaś taka rozmyta plamka. Decyzja - łyżeczkowanie.
Teraz wykonujemy z mężem różne badania. Badania genetyczne, badanie nasienia, a ja jeszcze zbadałam sobie prolaktyna, homocysteine, morfologię, TSH, FT4, Toksoplazmoza IgG, witaminę D3. Na wyniki badań genetycznych nadal czekamy, ale z moich badań, które wymieniłam, jedyne co wyszło mi źle to witamina D3, poziom 9,16 ng/ml, a poziom wytarczający zaczyna się od 30!!! Pozostałe są w normie. Moja dr gin stwierdziła mimo wszystko, ze mam dobre wyniki, a ja czytam o tym w necie, że niedobór tej witaminy mało że utrudnia zajście w ciąże, to jeszcze może przyczyniać się do poronienia, jak już w tą ciążę się zajdzie... Dodatkowow ostatnio dowiedziałam się, że dwie moje znajome poroniły i im lekarz kazał zbadać D3. Miały spory niedobór. Dostały mocne dawki tej witaminy, uzupełniły niedobór, zaszły w ciąże i urodziły szczęśliwie.
Moja lekarka ma bardzo dobre opinie i nie wiem teraz czy coś się w jej zaangażowaniu zmieniło, czy może ja przesadzam?
Macie jakąś wiedzę w tym temacie, jakieś doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Gość danielsv

eraz wykonujemy z mężem różne badania. Badania genetyczne, badanie nasienia, a ja jeszcze zbadałam sobie prolaktyna, homocysteine, morfologię, TSH, FT4, Toksoplazmoza IgG, witaminę D3. Na wyniki badań genetycznych nadal czekamy, ale z moich badań, które wymieniłam, jedyne co wyszło mi źle to witamina D3, poziom 9,16 ng/ml look video in https://vi.savefrom.net/download-from-tiktok

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia czy ta witamina może mieć związek z poronieniami. Generalnie przyczyny mogą być różne. Często problemem są geny, nieprawidłowa liczba lub budowa chromosomów. Ale to może dopiero stwierdzić wykonując badanie na kariotyp https://www.testdna.pl/kariotyp/ . Wtedy będzie wiadomo jak dalej postępować, jest szerszy obraz sytuacji i łatwiej zaplanować co dalej jeśli chodzi o leczenie czy dalszą diagnostykę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...