Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Znerwicowanaa

Jak wygląda psychoterapia?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Znerwicowanaa

Mam pytanie odnośnie psychoterapii, a mianowicie - czy terapeuta przygotowywuje się wcześniej, przed spotkaniem na wizytę pacjenta? Planuje wcześniej jakieś zadania itd czy terapia polega jedynie na rozmowie i wszystko dzieje się "na bieżąco"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamii23

Uczęszczam na psychoterapię. Nie wiem czy psychoterapeuta przygotowuje się wcześniej na spotkanie. Na pewno zapoznaje się z dokumentacją pacjenta (jeśli to poradnia zdrowia psychicznego NFZ), jeśli ma taką możliwość (jeśli wizyta jest umówiona z dnia na dzień lub nawet w ten sam dzień, bo zwolni się miejsce, może nie mieć na to czasu, nadrobi później). U mnie to wygląda tak, że jest rozmowa na bieżąco, nie daje mi żadnych zadań. Przychodzę i terapeuta sam czeka aż coś zacznę mówić. Ogólnie nie ma to większego sensu i nic to nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, psychoterapia to proces, który może trwać nawet do kilkunastu miesięcy lub dłużej. Każdy terapeuta prowadzi swoją terapię w inny sposób. Jednak są standardy, których powinni przestrzegać. Niektórzy "ciągną za język", inni pozwalają się wypowiedzieć i raczej liczą na to, że sam pacjent/klient dojdzie do tego po serii naprowadzających pytań, co tak naprawdę chciałby rozwiązać.
Przykładowo moja terapeutka prowadzi we Wrocławiu gabinet psychoterapii i ona akurat, z tego co wiem pracuje w nurcie psychodynamicznym. Pani Cecylia pomogła mi już dawno poradzić sobie z problemami, które były bardzo poważne i sprawiały, że kompletnie nie odczuwałem radości z każdego następnego dnia. Było ciężko... ale jest o wiele lepiej teraz... zresztą każdemu z Wrocławia mógłbym ją polecić. Chyba pełny kontakt do niej jest na tej jej stronce: https://bieganowska.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...