Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Znerwicowanaa

Jak wygląda psychoterapia?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Znerwicowanaa

Mam pytanie odnośnie psychoterapii, a mianowicie - czy terapeuta przygotowywuje się wcześniej, przed spotkaniem na wizytę pacjenta? Planuje wcześniej jakieś zadania itd czy terapia polega jedynie na rozmowie i wszystko dzieje się "na bieżąco"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kamii23

Uczęszczam na psychoterapię. Nie wiem czy psychoterapeuta przygotowuje się wcześniej na spotkanie. Na pewno zapoznaje się z dokumentacją pacjenta (jeśli to poradnia zdrowia psychicznego NFZ), jeśli ma taką możliwość (jeśli wizyta jest umówiona z dnia na dzień lub nawet w ten sam dzień, bo zwolni się miejsce, może nie mieć na to czasu, nadrobi później). U mnie to wygląda tak, że jest rozmowa na bieżąco, nie daje mi żadnych zadań. Przychodzę i terapeuta sam czeka aż coś zacznę mówić. Ogólnie nie ma to większego sensu i nic to nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, psychoterapia to proces, który może trwać nawet do kilkunastu miesięcy lub dłużej. Każdy terapeuta prowadzi swoją terapię w inny sposób. Jednak są standardy, których powinni przestrzegać. Niektórzy "ciągną za język", inni pozwalają się wypowiedzieć i raczej liczą na to, że sam pacjent/klient dojdzie do tego po serii naprowadzających pytań, co tak naprawdę chciałby rozwiązać.
Przykładowo moja terapeutka prowadzi we Wrocławiu gabinet psychoterapii i ona akurat, z tego co wiem pracuje w nurcie psychodynamicznym. Pani Cecylia pomogła mi już dawno poradzić sobie z problemami, które były bardzo poważne i sprawiały, że kompletnie nie odczuwałem radości z każdego następnego dnia. Było ciężko... ale jest o wiele lepiej teraz... zresztą każdemu z Wrocławia mógłbym ją polecić. Chyba pełny kontakt do niej jest na tej jej stronce: https://bieganowska.com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Dodaj nową pozycję...