Skocz do zawartości
Forum

Jak wybrać przedszkole?


Gość dzerski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość alasonik

Ale szukasz prywatnego czy państwowego?
Na pewno ważne jest podwórko, własna kuchnia, program, opinie o przedszkolu, to jest najważniejsze. A co jeszcze? Kwestia indywidualnych oczekiwań co do np. diety, liczby posiłków. Wszystko zaczyna się od tego, czy w ogóle patrzcycie też na prywatne przedszkola.

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko jest w prywatnym, językowym. Ma podwórko, mnóstwo wycieczek, własną kuchnię, fajną kadrę, no i ciekawszy program. Publiczne są ogranicozne narzuconym programem. Prywatne poza podstawą realizują dużo więcej i tym wygrywają.

Odnośnik do komentarza

Asiolaczek - tak jest, ale że musi mieć, to nie oznacza, że na swoim osiedlu. A w nawet średnim mieście podróż na drugą jego stronę to jest godzina. Nie mówiąc już nawet o wożeniu dziecka to jakiejś miejscowości pod miastem.

Odnośnik do komentarza
Gość aiolaczek

U mnie w poblizu nie ma zadnego prywatnego przedszkola. Jedynie sa 3 panstwowe i do tych chce skladac. Jak myslicie jest szansa zeby sie dostal? Skoro jedyne punkty jakie moze dostac to 5 z tego ze blisko przedszkola mieszkamy.

Odnośnik do komentarza
Gość kassana

Moje dziecko jest w Sowie w Częstochowie, w prywatnym przedszkolu. Na pewno nie będę niczego pod tym względem zmieniać. Widzę efekty, szczególnie pod względem językowym. Jednak to trochę inaczej kiedy dziecko ma kilka godzin dziennie z językiem zamiast 15 minut tygodniowo...

Odnośnik do komentarza
Gość darekos

Prywatne - też się zgadzam. Moje dziecko tak chodzi i po prostu nie ma co porównywać. W publicznych muszą po prostu realizować program. W prywatnych robią minimum + więcej, ale to kwestia taka, na co możecie sobie pozwolić.

Odnośnik do komentarza

Prywatne i najlepiej językowe. To moim zdaniem zdecydowanie najlepsze rozwiązanie również z punktu widzenia dziecka. Poza tym moja teoria mówi, że w prywatnych muszą się starać, żeby mieć ludzi. W publicznych i tak będą ich mieć. Poza tym - różnice programowe mogą być poważne.

Odnośnik do komentarza
Gość aiolaczek

A wy macie gdzies w poblizu te przedszkola prywatne czy musicie dojezdzac? Bo ja tez chcialam prywatnie poslac dziecko ale najblizsze prywatne jest na drugim koncu miasta i nie jest to jakies wybitne przedszkole

Odnośnik do komentarza

Jeeśli bierzesz pod uwagę tak jak ja przedszkola prywatne, to przede wszystkim zakres zajęć jest ważny. W czesnym może być ich dużo lub mało, oczywiście trzeba sprawdzić jakie są posiłki, czy pasują dziecku. Ale tak na prawdę wszystko wyjaśni się pierwszego dnia jak u nas w Tequeście, gdzie Jaś chodzi bez oporów :)

Odnośnik do komentarza

Kiedy nasz maluch miał iść do przedszkola również nie wiedzieliśmy jaką placówkę wybrać, w końcu postanowiliśmy zapisać go do prywatnego przedszkola językowego, znajdującego się na Mokotowie. Tomuś z uśmiechem na ustach uczęszcza do Tequesty - maluchy oprócz obowiązków co miesiąc uczęszczają na wycieczki, można wybierać pomiędzy zajęciami z baletu, tańca czy karate (ulubione zajęcia naszego małego wojownika). Nauczyciele i sama pani dyrektor Izolda są przemiłymi osobami, dzieci za nimi wręcz przepadają.

Odnośnik do komentarza

U nas też nie było szału z mówieniem u syna, a w językowym sobie doskonale poradził. Przecież wiadomo, że wszystko zależy od dziecka, prawda? Myślę, że sobie poradzi. W swoim towarzystwie dzieci się szybciej rozwijają.

Odnośnik do komentarza

To zależy... generalnie zazwyczaj własna kuchnia jest lepsza, ale to też wiele zależy od przedszkola. Najpiej skontrolować jakość jedzenia w przedszkolu rozmową z innymi rodzicami, starszych dzieci. Oni wiedzą najlepiej, jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie polecamy ten kierunek - tylko prywatne przedszkole, z językiem, z wypasionym programem i sprawdzonymi osobami prowadzącymi zajęcia. No i co istotne - konieczna jest opcja rozmowy z innymi rodzicami, żeby oni ocenili, jak tam jest od środka.

Odnośnik do komentarza
Gość Alicja_misiak

Generalnie liczy się wiele aspektów. Najważniejsza oczywiście jest kadra. Kolejnym ważnym kryterium dla mnie była własna kuchnia, nie catering. No i na końcu wyposażenie. Ważne żeby było bezpieczne no i miłe dla oka, najlepiej kolorowe. Ostatnio w szkole, w której pracuje zmienialiśmy wyposażenie i kupowaliśmy nowe na https://mojebambino.pl/4288-szkola-podstawowa i tam mają też prześliczne rzeczy właśnie do przedszkola. Jeśli jakieś przedszkole jest tak wyposażone to na pewno nie jedno dziecko pójdzie tam z uśmiechem. Zawsze to inaczej niż szaro bure sale ze starymi krzesłami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...