Skocz do zawartości
Forum

Jaki blat kuchenny?


Gość marta T22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Panna_wiosna

Ja mam biały konglomerat TechniStone. Polecił mi architekt, który robił projekt. Jestem bardzo zadowolona. Nie lapie brudu, wygląda rewelacyjnie i nie trzeba go czyscić tylko przetrzeć mokrą szmatką i tyle.

Odnośnik do komentarza
Gość Marcin Bud

Też odradzam drewno. Nam się wypaczyło po 2 latach w miejscu koło zlewu... teraz też sie zastanawiam nad kongloomeratem i kamieniem. W sumie konglomerat to w 90% kamień ale tańszy, a wiadomo nie chce przeplacac bo zmiana kuchni to tez duzy wydatek. A co miedzy szafki polecacie?

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie również nie polecam drewna... Miałam blat drewniany oraz blat taki wyglada ładnie jedynie na początku, potem widać w nim spore uszkodzenia oraz wgniecenia. Żałowałam, ze się na niego zdecydowałam bo kosztował mnie dużo i szybko mi się zniszczył....

Potem zamówiłam meble gotowe w tym sklepie:
https://meblearkadius.pl/produkty/meble-kuchenne/

No i byłam z nich o wiele bardziej zadowolona. Również prezentowały się bardzo ładnie, jednocześnie blat z tworzywa jest o wiele bardziej praktyczny.

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.02.2019 o 01:42, Gość marta T22 napisał:

Planuję remont kuchni. Jest dość malutka 9m2. Szukam fajnego rozwiązania na wytrzymały blat kuchenny, który będzie fajnie wyglądał przez długi czas.

Polecam w takim przypadku blat kamienny , ewentualnie blat ze spieków kwarcytowych Odradzam kupienie blatu drewnianego Taki blat na pewno będzie dobrej jakosci ale nie bedzie to na pewno blat dla osob pedantycznych bo będą na nim widoczne rysy oraz wady. Sama miała taki w poprzednim mieszkaniu, w obecnym domu juz sie na taki rodzaj blatu nie zdecydowałam.

Jeśli szukasz inspiracji na kuchnię, polecam zajrzeć sobie na tę stronę

http://fronty-skandynawskie.pl/

Możesz przejrzeć sobie na niej jakie są obecnie modne wzory frontów kuchennych. Jak i blatów. W ostatnim czasie odchodzi się od bieli na rzecz naturalnych kolorów oraz drewna. 

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem najlepszy, najtrwalszy jest blat granitowy. Blaty drewniane są ładne, ale nietrwałe i non stop trzeba je konserwować, impregnować, natłuszczać. Blaty z mdf po 2 latach nadają się do wymiany, nic na nich gorącego nie postawisz, a kamienny blat posłuży dożywotnio. Dobry kamieniarz (polecam Kowalczyka ze Skierniewic) dotnie blat granitowy idealnie i od razu zamontuje w kuchni.

Odnośnik do komentarza

Wymiana blatu na kamienny to wcale nie taka prosta sprawa. Przede wszystkim blat kamienny potrafi ważyć wielokrotnie wiecej od blatu MDF i meble, które oryginalnie nie były do niego przystosowane, odpowiednio wzmocnione, mogą się uszkodzić.

Z tego też powodu dobrze jest wybrać firmę z doświadczeniem, która dobierze odpowiedni materiał i grubość blatu. Tak aby było bezpiecznie, estetycznie i aby meble nie zostały uszkodzone:

https://vertigostones.pl/oferta/

Możecie skontaktować się w tym celu z nimi.

DSC_0250-2-555x346.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...