Skocz do zawartości
Forum

Alergia na kurz i pył


Gość SaFFona555

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SaFFona555

W lipcu przeprowadziłam się z mężem do miasta mieszkamy na parterze przy ruchliwej ulicy, wczesniej mieszkałam na wsi. Od przeprowadzki ciagle sie dusze, mam katar. Lekarz powiedział, ze może być to alergia na kurz i pył, czy to znaczy ze powinnam ograniczac otwieranie okna gdy sie kurzy? Mozna sie pozbyc tej alergii? to naprawde meczace a faktycznie po parapetach widze ze kurzy sie strasznie. Co robic w takiej sytuacji??

Odnośnik do komentarza

Też mam alergię na kurz... Wyszło to dosyć niedawno. ogólnie rzecz ujmując są dwa wyjścia: jedno unikaj otwierania okien, sprzątaj mieszkania na mokro ( mniej się kurzy) i unikaj zakurzonych pomieszczeń, wyrzuć wszystkie puchate dywany - to istne magazyny kurzu. Jest to trudne i uciążliwe. Opcja druga to odczulanie. Jest to seria zastrzyków wykonywanych co jakiś czas bodajże przez rok czasu. Co pewien czas dostajesz jeden zastrzyk. Niestety nie daje to 100% skuteczności. Podczas tego okresu nie powinnaś zachodzić w ciążę ani pić alkoholu ( z tym alkoholem to do końca nie jestem pewna)
Możesz też doraźnie stosować wapno musujące lub tabletki na alergię, które znajdziesz w aptece.

Odnośnik do komentarza

wywal dywany, pluszaki, firanki - zasłony zamień na higieniczne rolety. no i regularne sprzątanie, od kurzu się nie uwolnisz, do tego wszystkiego najlepiej żeby lekarz przepisał odpowiednie lekarstwa - mi pomogły dopiero tabletki z bilastyną clatra więc trzeba dobrać leki indywidualnie do potrzeb pacjenta pozdr

Odnośnik do komentarza

Nie trzeba od razu wywalać dywanów,pluszaków czy tam firanek.Ja mam podobny problem z moim 9 letnim synem,jest uczulony na roztocze kurzu domowego i polecono mi w sklepie medycznym naturalny spray mioactive.Wchodziłam na stronkę i rzeczywiście jest tam opisana skuteczność (filmik).U mnie się sprawdziło spryskałam wszystko i objawy się o wiele zmniejszyły,teraz już jest ok.Polecam,nie uczula tak jak większość chemicznych tego typu produktów.

Odnośnik do komentarza

Kurzu w 100% się nie pozbędziesz, brałaś jakieś leki na alergię?? Jak zaczyna sie pylenie drzew tot eż mam podobne objawy i pomaga mi hitaxa fast, dosyć szybko działa i nie czuję się po niej przymulony a niestety po częśli leków na alergię tak mam.

Odnośnik do komentarza
Gość AirVitaI

Na www.airvitai.pl można dostać urządzenia oczyszczające powietrze ze smogu, kurzu, alergenów i roztoczy, które utrzymuje prawidłowe nawilżenie powietrza oraz dodatkowo wzbogacające je o JOD i kilka innych minerałów bez których prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest niemozliwe. Obecnie ok 1/3 populacji polski cierpi na niedobory jodu których następstwem są m. in. choroby tarczycy.

Odnośnik do komentarza
Gość RED POINT CHOJNICE

WITAM SERDECZNIE NA WSZYSTKIEGO TYPU ALERGIE
SERDECZNIE POLECAM OZONOWANIE
Ozonowanie -Ekologiczna Dezynfekcja

Ozon powstaje dzięki wyładowań koronowych takich samych jak przy powstawaniu burzy
.
Dzięki zastosowaniu generatora ozonu ta metoda jest najbardziej skuteczniejsza odmiana dezynfekcji

Ozon jest 50 razy silniejszy i 3000 razy skuteczniejszy od standardowych środków dezynfekujących na rynku.Dzieki penetrującym właściwością przenika w głąb materii

OZON LIKWIDUJE

Roztocza,alergeny z -Pomieszczeń mieszkalnych a w szczególności
materacy,pościeli,kołder,dywanów,wykładzin,mebli,ubrań itp.

Zarodki grzybów,pleśni-archiwa,biblioteki,pomieszczeń mieszkalnych,z magazynów owoców i warzyw itp.

Siedliska wirusów i bakterii-z Żłobków,przedszkoli,gabinetów lekarski/stomatologicznych,sal chorych,pomieszczeń mieszkalnych itp.

Zapachy:

Stęchlizny
Spalenizny
Nikotyny
Zgnilizny
Zwierząt
Moczu
Farb i Lakierów

Dzięki Ozonowaniu Pomieszczenie zostanie sterylne o przyjemnym długotrwałym zapachu.

RED POINT CHOJNICE

Odnośnik do komentarza

witek19
podstawa to ozonowanie mieszkania,ale tylko przez profesjonalistow.oczyszczacze powietrza zamaskuja tylko problem ,bo do tego jest potrzebne odpowiednio duze stezenie ozonu aby zniszczyc roztocza ,plesnie i nie tylko, a do tego potrzebny jest specjalistyczny sprzet i miernik stezenia ozonu i po problemie.

Witam ozonowanie nie ma nic wspólnego z oczyszczaczami powietrza ponieważ np patrząc na model Sharp KC- A60EU-W który posiada opatentowaną technologię Plasmacluster, dzięki której powietrze zostaje nasycone stabilizowanymi wodą klastrami jonów. Za sprawą tychże jonów, Sharp KC-A60 na odległość neutralizuje wirusy, bakterie, grzyby i wiele alergenów. Jest to zatem oczyszczanie powietrza na odległość, znakomicie dopełniające tradycyjną filtrację mechaniczną. A do tego nie tylko oczyszcza ale też nawilża, ale może pracować jako sam oczyszczacz bo można to nawilżanie wyłączyć, warto się zagłębić w temat i bardziej poczytać o takim sprzęcie pozdrawiam Iza

Odnośnik do komentarza

ile zarabia loveair na reklamie oczyszczacza.?jako biochemik tlumaczylem najsilniejsze wlasciwosci dezynfekcyjne ozonu o odpowiednim stezeniu.jest to jedyna skuteczna i ekologiczna metoda pozzbywania sie czynnikow chorobotworczych.natomiast kazdy oczyszczacz powietrza tylko czesciowo jest w stanie poradzic sobie z tym problemem ,poniewaz nikt nie oblicza kubatury pomieszczenia i potrzebnej ilosci jonow do pelnej neutralizacji.jest to kompletna bzdura,bo ten sam oczyszczacz postawiony w sypialni swoja role moze spelni ale postawiony w pomieszczeniu np.200m kw.juz sobie nie poradzi.natomiast przy ozonowaniu ekipa oblicza kubature pomieszczenia i ustala stezenie ozonu potrzebne do pelnej dezynfekcji,a wiec musi obliczyc rowniez czas pracy agregatu.proponuje troszke sie pouczyc na ten temat i dopiero zaczac reklamowac produkty sharpa.ja w tym w pisie nic nie reklamuje tylko staram sie uswiadomic ludziom o problemie jaki maja w swoich domach ,biurach itd

Odnośnik do komentarza

jezeli wedlug opisu LOVEAIR oczyszczacz sharp niszczy bakterie na odleglosc to prosze zeby w tym momencie oczyscil mi powietrze w biurze na odleglosc.LOVEAIR to jest absolutna bzdura .czyszczenie czegos na odleglosc????????zeby cos zaczac dobrze reklamowac to najpierw nalezy sie doksztalcic.w tym temacie jonow itp,klania sie chemia, fizyka,biologia na poziomie dosc zaawansowanym.komu wiec ten sharp zleca sprzedaz swoich produktow.LOVEAIR najpierw do szkoly a potem probowac sprzedawac

Odnośnik do komentarza
Gość Loveair2

Jesteś biochemikiem i polecasz ozon do oczyszczania, trujący gaz, po którym trzeba wietrzyć kilka godzin mieszkanie? Na odległość oczyszczanie - znaczy na odległość od urządzenia emitującego jony. Odpowiednie stężenie jonów jest uzyskiwane, jeśli popatrzy się na zalecaną kubaturę danego urządzenia, podane jest to w specyfikacji na naszej stronie www. Podstawowym sposobem oczyszczania przez Sharpy to jednak filtracja mechaniczna - HEPA i wegiel aktywny. Zaś jony Plasmacluster wytwarzają rodniki hydroksylowe na powierzchni alergenów, bakterii itp., dzięki czemu mogą zmieniać strukturę ich białek, neutralizując je. Także polecam samemu się dokształcić i wyluzować ;)

Odnośnik do komentarza
Gość loveair2

A witek19 i red point chojnice to pewnie ta sama osoba reklamująca tu ozonowanie. My tu nie udajemy kogoś innego przynajmniej :) ozonowanie, które przez większość organizacji zdrowotnych jest niezalecane jako metoda oczyszczania powietrza. Ozonowanie ma sens w przypadku, gdy chcemy pozbyć się uporczywego zapachu z domu, w innych wyjątkowych sytuacjach - niemniej wykonywanie tego regularnie jest drogie i bezcelowe. Roztocza po takim ozonowaniu wkrótce i tak się pojawią, a np jonizacja może działać non stop. No i jeszcze wykonane ozonowania przez nieprofesjonalny zespół może być niebezpieczne (np pozwoli wejść domownikom, gdy stężenie ozonu jest jeszcze powyżej 0.05 ppm)

Odnośnik do komentarza

loveair najpierw do szkoly prosze i nauczyc sie podstaw chemii organicznej,nieorganicznej ,chemii fizycznej i dopiero mozesz wchodzic ze mna w dyskusje na temat ozonu a tymbardziej rodnikow hydroksylowych.nikogo nie reklamuje nie wiem kim jest redpoint,nie naukowozajmuje sie ozonowaniem, naukowo zajmuje sie chemia organiczna i chemia fizyczna ,a wiec prac przedstawiciel sharpa nie moze negowac moich wiadomosci na temat ozonu,jezeli chodzi o rodniki hydroksylowe zapraszam na moj wyklad.a wiec jeszcze raz powtarzam ze oczyszczacze powietrza to tylko handlowa ,modna sciema.natomiast jedynie profesjonalne ozonowanie przynosi oczekiwany skutek.ozon jest gazem bardzo przyjaznym dla srodowiska ,oczywiscie nalezy z niego umiejetnie korzystac,tlen w tej postaci jest bardzo nietrwaly ,wiecumiejetnie stosowany jest najlepszym znanym ,ekologicznym srodkiem dezynfekcyjnym.loveair do szkoly a potem mozemy podyskutowac.na reklame w internecie sa odpowiednie miejsca i tam prosze sobie to dziadostwo reklamowac i nie plesc glupstw na temat min,wegla aktywnego i rodnikow hydroksylowych,na ulotce reklamowej sharp moze wypisywac sobie rozne rzeczy bo to jego biznes,ale czesto reklama mija sie z prawda.i powtarzam ,ze nie reklamuje tutaj nikogo,jedynie majac duza wiedze na ten temat staram sie uswiadomic czytajacych,zeby nie dawali sie nacigac na oczyszczacze,ktore nieprawidlowo serwisowane staja sie w krotkim czasie szkaradna ,niepotrzebna i szkodliwa rzecza w domu i w dodatku kosztujaca od 1000 do kilku tysiecy zl. to tyle i sedecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość loveair2

Panie Witku, proszę sobie darować skierowywanie nas do szkoły, to najtańszy chwyt erystyczny, argumentum ad personam. Nie potrafi Pan w żaden sposób podepszeć swoich twierdzeń dowodami, a jedynym "argumentem", który ma nas przekonać, jest bycie pracownikiem naukowym (nawiasem mówiąc, warto nie hańbić swojej uczelni tak luźnym stosunkiem do ortografii i interpunkcji). Oczyszczacze dobiera się do kubatury, jeśli ktoś ma 200 m kw. to może postawić sobie kilka oczyszczaczy lub przenosić jeden tam, gdzie się aktualnie przebywa. Na rynku są urządzenia do domów o przepływie powietrza nawet 800 m3/h i są w stanie "obsłużyć" 250 m3 kubatury (około 100 m2). Po ozonowaniu roztocza i tak szybko się namnożą, zawsze zostaną jakieś niedobitki albo przyprowadzimy je na ubraniach do domu. Ozonowanie nie redukuje ilości kurzu, który jest pożywką roztoczy, oczyszczacze ilość kurzu redukują. Zaś alergeny roślinne stale wpływają do domu na drodze wentylacji i tu ozonowanie jest zupełnie bezskuteczne. Oczyszczacze, działając 24 godziny/dobę, wychwytują na bieżąco te alergeny z powietrza (filtr HEPA + duży przepływ powietrza) i/lub neutralizują je (jonizacja). Technologia Plasmacluster (jonizacja) była przebadana i potwierdzona przez wiele poważnych uczelni, m.in. Uniwersytet Tokijski, polecam się z tymi badaniami zapoznać. Oczyszczacze Sharp mają też certyfikat Państwowego Zakładu Higieny. Nie podważamy tego, że ozonowanie w niektórych sytuacjach może być przydatne (np. uporczywe zapachy), jednak polecanie tego alergikom jest nonsensowne. W przypadku alergii na roztocza taki zabieg należałoby powtarzać pewnie przynajmniej co tydzień, a koszt ozonowania to około 200 zł. Łatwo policzyć, że koszt roczny to około 10 000 zł. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

nie mam zamiaru polemizowac z zalosnym loveair,bo szkoda czasu .loveair robi sobie tutaj darmowa reklame plastikowego badziewia z chin.ten ostatni wyklad loveair to kompletna bzdura,dobra dla handlowcow.zycze wiec powodzenia i nie zamierzam tutaj juz wiecej zagladac,z tego wzgledu ,ze osoba handlujaca prodyktami sharpa ,nadal na tym forum wkreca kit o badaniach na wielu uczelniach.zycze powodzenia w sprzedazy.chcialem tylko podzielic sie wiedza na temat ozonu i jego dobrym dzialaniu pod warunkiem ,ze tym zajmuja sie przeszkoleni ludzie.osobiscie nie zajmuje sie ozonowaniem i nadal polecam,a wyklad loveair na temat ozonowania i cen za te uslugi to jedno wielkie klamstwo.jeszcze raz zycze powodzenia w sprzedazy.

Odnośnik do komentarza

Ja też mam alergie na kurz i roztocza i myślałam, że oszaleje od ciągłego sprzątania, odkurzania i mycia podłóg. U nas w mieszkaniu kurzy się strasznie, a wtedy objawy się nasilają. Zainwestowałam w oczyszczacz powietrza http://airdog.pl/ i jest dużo lepiej. Na meblach, podłogach itd kurzu jest wiele mniej i póki co nie mam już takich napadów kaszlu, czy ciągłego kataru. Może warto pomyśleć o takim sprzęcie?

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, leki to jest jedno. U nas to podstawa i niestety zrezygnować z nich nie ma możliwości. Za to udało się nieco zmniejszyć dawkę, dzięki Allergoff Spray, kupiłam jakiś czas temu i byłam zaskoczona tym, jak szybko zadziałał.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...