Skocz do zawartości
Forum

przeciążenie rozcięgna podeszwowego


gama

Rekomendowane odpowiedzi

Przez pół roku pracowałam ponad siły przez co nabawiłam się kontuzji zdiagnozowanej jako zespół przeciążeniowy rozcięgna podeszwowego. W pracy robiłam nieraz 15-20km + od czasu do czasu parę kilometrów powrót do domu (gdy spóżniłam się na ostatni autobus) + od czasu do czasu spacer z mężem 5-15km. Pod koniec mojej przygody z tą pracą nie byłam w stanie normalnie chodzić, bolała mnie podeszwa stopy, kulałam. Potem doszły problemy z kostką i kolanem - podobno przez zmiany w stylu chodzenia próbując zminimalizować ból jednak nie ma zmian chorobowych... Ortopeda zapisał mi zastrzyki (dwa razy dwuskładnikowy) i krioterapię. Ponadto miałam jeden zabieg manualny i kilka zabiegów BTL - TR therapy. Najbardziej jednak mi pomógł Diclofenac (na receptę) brany przez 10 dni. Stopa już nie boli i chcę wrócić do pracy z tym, że na innym stanowisku nie wymagającym zajeżdżania się. Leków nie biorę od dwóch miesięcy, nie chodzę na rehabilitację. Aktualnie jestem w stanie iść 10-15 km bez bólu, z racji zimy nie mam motywacji na dłuższe spacery... Jakie jest prawdopodobieństwo, że umiarkowany wysiłek fizyczny (sprzedawca-kasjer) spowoduje powrót dolegliwości?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...