Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Stadtfuhrer

Jak uświadomić znacznie starszej znajomej, że jej nie podrywam?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stadtfuhrer

W naszej paczce znajomych krąży przekonanie, że podrywam o wiele starsze kobiety. Zapewne dlatego, że flirtowałem kiedyś z jedną kobietą - kilka lat starszą i raz. I nie jest to regułą, a już na pewno nie chodzi o różnice wieku rzędu kilkanaście-dwadzieścia lat.

Jedna z moich znajomych - która ma niewiele młodszego ode mnie syna - wyraźnie rozumuje moją zwykłą uprzejmość jako podryw. Jest to osoba wyraźnie niestabilna emocjonalnie, która regularnie nawiązuje zbędny kontakt cielesny z innymi osobami (gdyby tak robił facet, już dawno uznano by to za molestowanie), wcześniej zachowując się wobec mnie dosyć niedwuznacznie (dzieńdoberki na Messengerze, buziaczki itp.)

Tak więc wracam do tytułowego pytania. Jak jej uświadomić, że jej się coś tylko wydaje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"przepraszam starszą panią jednak proszę swoją pomarszczoną skórę trzymać ode mnie z daleka gdyż nie życzę sobie tego typu anonsów"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość onkaY

Zastanów się nad zmianą otoczenia i znajomych, jeśli po jednej rozmowie ze starszą od Ciebie kobietą, przykleili Ci łatkę amatora starszych pań.
Może być to irytujące, zwłaszcza, że w swoim życiu mamy kontakty z różnymi ludźmi - masz złośliwych znajomych
Co do owej damy, nie wiem jakie relacje Cię z nią łączą, pracujecie razem, jesteś z nią na "ty"?
Jeżeli jej zachowanie uznajesz za irytujące, to dlaczego masz ją wśród znajomych na FB, dlaczego masz jej kontakt na mesengerze?

Jeśli razem pracujecie, unikaj jej w miarę możliwości, a gdy próbuje Cię dotykać, stanowczo zaprotestuj, po prostu powiedz jej to wprost, nie podejmuj rozmowy na tematy nie związane z pracą, nie żartuj z nią, bądź sztywny i oficjalny, ogranicz rozmowy z nią do niezbędnego minimum.
Jeśli jednak nie pracujecie razem, a poznałeś ją w jakiś innych okolicznościach, to spokojnie możesz ją zablokować, unikać w realu, nie reagować na zaczepki.
Czy ona zachowuje się tak tylko w stosunku do Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że jedyną metodą na natrętne wiadomości np w messengerze jest ograniczenie kontaktu - nie odpisuj na każdą wiadomość jaka się pojawi a jeśli czujesz, że powinieneś, używaj chłodnego formalnego języka. Babka wysyła Ci "dzióbaski" ty ogranicz się do dzień dobry Magdo (czy jaki jej tam) choćby inni nazywali ją Madzią, Kinią czy jakkolwiek. W kontakcie bezpośrednim podobnie, staraj się trzymać się na dystans, być grzeczny ale chłodny, unikaj podtekstów. Staraj się ignorować teksty kolegów na temat Twych poprzednich doświadczeń. Jeśli babka jeszcze nie zrozumiała, że nic z tego, przy następnej okazji poproś ją na rozmowę na boku. Jeśli nie chcesz by wyszły z tego nieprzyjemności, przemyśl co powiesz wcześniej. Powiedz szczerze ale delikatnie że pochlebia ci jej sympatia ale czujesz się skrępowany jej zachowaniem. O ile ma równo pod kopułą, nie rozszarpie Cię ale co byś nie zrobił i tak będzie niezręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...