Skocz do zawartości
Forum

Jak uświadomić znacznie starszej znajomej, że jej nie podrywam?


Gość Stadtfuhrer

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stadtfuhrer

W naszej paczce znajomych krąży przekonanie, że podrywam o wiele starsze kobiety. Zapewne dlatego, że flirtowałem kiedyś z jedną kobietą - kilka lat starszą i raz. I nie jest to regułą, a już na pewno nie chodzi o różnice wieku rzędu kilkanaście-dwadzieścia lat.

Jedna z moich znajomych - która ma niewiele młodszego ode mnie syna - wyraźnie rozumuje moją zwykłą uprzejmość jako podryw. Jest to osoba wyraźnie niestabilna emocjonalnie, która regularnie nawiązuje zbędny kontakt cielesny z innymi osobami (gdyby tak robił facet, już dawno uznano by to za molestowanie), wcześniej zachowując się wobec mnie dosyć niedwuznacznie (dzieńdoberki na Messengerze, buziaczki itp.)

Tak więc wracam do tytułowego pytania. Jak jej uświadomić, że jej się coś tylko wydaje?

Odnośnik do komentarza

Myślę, że jedyną metodą na natrętne wiadomości np w messengerze jest ograniczenie kontaktu - nie odpisuj na każdą wiadomość jaka się pojawi a jeśli czujesz, że powinieneś, używaj chłodnego formalnego języka. Babka wysyła Ci "dzióbaski" ty ogranicz się do dzień dobry Magdo (czy jaki jej tam) choćby inni nazywali ją Madzią, Kinią czy jakkolwiek. W kontakcie bezpośrednim podobnie, staraj się trzymać się na dystans, być grzeczny ale chłodny, unikaj podtekstów. Staraj się ignorować teksty kolegów na temat Twych poprzednich doświadczeń. Jeśli babka jeszcze nie zrozumiała, że nic z tego, przy następnej okazji poproś ją na rozmowę na boku. Jeśli nie chcesz by wyszły z tego nieprzyjemności, przemyśl co powiesz wcześniej. Powiedz szczerze ale delikatnie że pochlebia ci jej sympatia ale czujesz się skrępowany jej zachowaniem. O ile ma równo pod kopułą, nie rozszarpie Cię ale co byś nie zrobił i tak będzie niezręcznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...