Skocz do zawartości
Forum

Postawiłem się w pracy.


Gość Michal9999

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie autor dobrze to rozegrał, praca nie musi być na stałe, a przynajmniej wyrobi sobie większą pewność siebie do następnych ludzi z którymi będzie musiał się użerać i myślę że z czasem ta wrogość wypowiedzi przejdzie w obojętność i sama asertywność, póki co łatwiej jest zareagować agresywnie.

Odnośnik do komentarza

Między wiernopoddaństwem a wojowaniem jest jeszcze sporo pomiędzy. Nie można dać sobą pomiatać ale wojować trzeba mądrze. Asertywność a nie kłapanie paszczą i stawianie się w każdym momencie bo ja nie będę słuchał/ła i koniec. Jeśli baba ma trochę oleju w głowie a nie z durnej potrzeby dominacji wydaje jakieś polecenia, zrozumie racjonalne argumenty, zacznie traktować jak równego sobie. Jeśli jednak dominacja jako wartość sama w sobie, poradzi tylko metoda siłowa. Jest niestety bardzo prawdopodobne, że wojna skończy się zwolnieniem. Jeśli babka ma podły charakter ale jest dobrym pracownikiem, prawdopodobnie szef pozbędzie się Ciebie

Odnośnik do komentarza
Gość HansHans11

Asertywność asertywność asertywność... jakże dzisiaj popularne słowo. Problem w tym że nie zawsze u każdego to się sprawdza i jest złotym panaceum. Jeśli ktoś ma coś wyraźnie do nas i grzeczne i milusińskie rozwiązanie konfliktu nie przynosi skutku, to są dwa wyjścia... Ucieczka albo walka. Kiedyś lata temu robiłem na kuchni we dwóch z gościem który nie zapałał do mnie sympatią gdy zacząłem tam pracę. Próby i starania wejścia w jego łaski były bezowocne. Taka praca była zbyt uciążliwa, więc mogłem albo z nim walczyć i tak pracować ciągle się stresując albo zrezygnować. Wybrałem to drugie bo wiedziałem że niedługo by i tak doszło zapewne do rękoczynów (mam swoje granice), a szef by zwolnił mnie a nie doświadczonego pracownika. Chociaż były potem sytuacje gdzie "walczyłem" dość długi czas.

To co Ty piszesz gama to nie zawsze się sprawdza. Tak różowo nie jest.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...