Skocz do zawartości
Forum

Czy ósemki mogą zaburzyć efekt prostowania zębów?


Gość b...m

Rekomendowane odpowiedzi

U 12letniej corki rosnie krzywo troika. Jeden lekarz ortodona poradzil wyrwanie 5 po dwoch stronach, aby zgryz byl symetryczny I nie bylo problemu z wyrastajacymi osemkami. Drugi otrodonta zaproponowal apart diamond bez wyrywania zebow. Osobiscie nie chce jej wyrywac zdrowych zebow stalych ale nie wiem co z osemkami? Czy gdy w przyszlosci wyrosna nie zaburza efektu prostowania? Prosze o porade

Odnośnik do komentarza

Dobry dentysta powinien cię poinformować i wpierw zobaczyć jak to będzie z tymi twoimi ósemkami. W moim przypadku kiedy wyrosną zostało mi powiedziane, że muszę iść je wyrwać aby nie zajmowały mi miejsca bo mam dość ciasne ułożenie zębów. Jak mieszkasz w Warszawie idź na konsultacje do Elektoralnej, tam ci wszystko wyjaśnią i nie zostawią z niedopowiedzeniami. 

Odnośnik do komentarza

Mogą, dlatego ja miałam ósemki usuwane jeszcze zanim mi wyszły. Nie po to prostowałam zęby, by cały ten proces powtarzać, jak wyjdą mi te zęby. Zarówno do ortodonty, jak i na usunięcie zębów poszłam do przychodni Dental w Lublinie na ulicy Lwowskiej. Ich oferta jest szeroka, ceny mają korzystne, polecam. Co do aparatu, to miałam nakładkowy invisalign, przezroczysty, doskonale mi się sprawdził. A zęby miałam usuwane w znieczuleniu ogólnym. 

Odnośnik do komentarza
Gość anita ww

Tak, dlatego lepiej jest wcześniej usunąć ósemki, bo później może być problem. Ja miałam ekstrakcję ósemek w centrum stomatologicznym New-Dent w Lublinie. W tym miejscu chodziłam też do ortodonty. Zakres ich usług jest bardzo szeroki, ich dentyści i specjaliści znają się na tym, co robią, ceny mają atrakcyjne, polecam. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...