Skocz do zawartości
Forum

Jak zadbać o zęby?


Gość MiniMarta

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem podstawą dbania o zęby są regularne przeglądy. To ważne aby później nie mieć problemów z dużą ilością zębów do leczenia. Ja chodzę do stomatologa z Lux Med. Mam u ich pakiet medyczny więc zdecydowałam się na odkupienie stomatologicznego.

Odnośnik do komentarza

Oprócz mycia bardzo ważne jest również to, żeby regularnie chodzić do dentysty na kontrole. No i trzeba wybrać dobrego stomatologa, ja polecam gabinet Dental w Lublinie, chodzę tam już od dłuższego czasu i mogę śmiało powiedzieć, że lepszej opieki dentystycznej nie miałam nigdzie. Lekarz jest sympatyczny, ale też bardzo kompetentny, zawsze dokładnie sprawdza stan moich zębów, a jak byłam w nagłej sytuacji - ukruszyłam ząb, to tez szybko się tam dostałam i otrzymałam potrzebną pomoc, polecam. 

Odnośnik do komentarza
Gość iliszka

moim zdaniem podstawa to odpowiednia higiena jamy ustnej, bez tego nie ma mowy o utrzymaniu zębów w dobrej kondycji. Ja regularnie chodziłam do eurodental, mają tam świetną opiekę stomatologiczną, regularne przeglądy pozwoliły mi utrzymac jamę ustną w dobrej kondycji, bo jak widziałam tylko jakiś problem to od razu reagowałam. 

Odnośnik do komentarza
Gość marzena35

Ja postanowiłam założyć sobie aparat, bo moje zęby były zawsze trochę krzywe. Od pół roku jestem pacjentką dr Borzymowskiej-Sawickiej w Rock Your Smile i efekty są już widoczne :) Taka dbałość o zęby jest również ważna, nie tylko ze względu na estetykę uśmiechu, ale i na jego zdrowie i funkcjonalność :) 

Odnośnik do komentarza
Gość agata_kraków

Zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć !!! najważniejsze jest mycie zębów po każdym posiłku i nitkowanie przynajmniej raz dziennie, najlepiej przed pójściem spać. A jeśli nie chce nam się nitkować ? albo nie mamy czasu, to przynajmniej przepłukać usta jakimś dobrym płynem antybakteryjnym. Ja lubię tabletki Muson do płukania ust. No i niestety....jeść mniej słodyczy ;/ 

Odnośnik do komentarza

Aby zęby były zdrowe należy pamiętać o regularnych przeglądach stomatologicznych. Ja chodzę do gabinetów Lux Med. Tam dbam o zdrowy i biały uśmiech, do tego oczywiście mycie zębów po kazdym posiłku no i regularne przeglądy kontrolne.

Odnośnik do komentarza

Na pewno regularne przeglądy, bieżące leczenie ubytków. Ale też warto leczyć wady zgryzu, jeśli się takowe ma - a w większości przypadków pewnie tak, bo gdzieś czytałam, że ma je większość społeczeństwa. Ja założyłam aparat, aby pozbyć się swojej wady zgryzu. Leczę się w Rock Your Smile, https://www.centrum-ortodontyczne.pl/. Szczerze mówiąc, nie mogę się już doczekać efektów finalnych i prostych ząbków ?

Odnośnik do komentarza

Żeby mówić o dbaniu o zęby trzeba regularnie chodzić do stomatologa a nie dopiero w chwili gdy coś zaboli. Ja mam wykupiony pakiet stomatologiczny w Lux Med i jestem bardzo zadowolona. Chodzę regularnie na przeglądy i więc jeśli coś się dzieje można szybko to wyłapać zanim zacznie boleć.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z większością, że na dbanie o zęby składa się wiele rzeczy. W tym regularne przeglądy u stomatologa, który w porę może wykryć coś niepokojącego. Ja stawiam też na profilaktykę, czyli codziennie dwa razy dziennie szczotkuje zęby, czyszczę przestrzenie międzyzębowe, no i język. Choć wydaje się to oczywiste, że myć zęby trzeba, to ja dopiero jak przeszłam na używanie szczoteczki sonicznej, to zauważyłam sporą różnicę. O wiele łatwiej było mi zadbać o systematyczność. Pierwsze co zauważyłam to wolniejsze odkładanie się kamienia nazębnego, z którym miałam spory problem. Bielsze zęby mimo picia dużej ilości kawy. Tu akurat szczoteczka soniczna sprawdza się świetnie, bo jakby na bieżąco usuwa wszelkie osady, które zbierają się na zębach w ciągu dnia. Ja swoją szczoteczkę soniczną kupiłam tutaj https://www.shop-dent.pl/pl/menu/szczoteczki-do-zebow/szczoteczki-soniczne-164.html
Oprócz tego wieczorem też używam płynu do płukania ust i używam pasty z fluorem, raz używam wybielającej  a potem zmieniam na taką remineralizująca. I na ten moment nie mam żadnych problemów z zębami. Dużo rzadziej odwiedzam dentystę.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z większością, że na dbanie o zęby składa się wiele rzeczy. W tym regularne przeglądy u stomatologa, który w porę może wykryć coś niepokojącego. Ja stawiam też na profilaktykę, czyli codziennie dwa razy dziennie szczotkuje zęby, czyszczę przestrzenie międzyzębowe, no i język. Choć wydaje się to oczywiste, że myć zęby trzeba, to ja dopiero jak przeszłam na używanie szczoteczki sonicznej, to zauważyłam sporą różnicę. O wiele łatwiej było mi zadbać o systematyczność. Pierwsze co zauważyłam to wolniejsze odkładanie się kamienia nazębnego, z którym miałam spory problem. Bielsze zęby mimo picia dużej ilości kawy. Tu akurat szczoteczka soniczna sprawdza się świetnie, bo jakby na bieżąco usuwa wszelkie osady, które zbierają się na zębach w ciągu dnia. Ja swoją szczoteczkę soniczną kupiłam tutaj https://www.shop-dent.pl/pl/menu/szczoteczki-do-zebow/szczoteczki-soniczne-164.html
Oprócz tego wieczorem też używam płynu do płukania ust i używam pasty z fluorem, raz używam wybielającej  a potem zmieniam na taką remineralizująca. I na ten moment nie mam żadnych problemów z zębami. Dużo rzadziej odwiedzam dentystę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...