Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość MiniMarta

Jak zadbać o zęby?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MiniMarta

Czy codzienne szczotkowanie zębów wystarczy, by cieszyć się ich zdrowiem? Co zrobić, by mieć gwarancję, że nie rozwinie się próchnica?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Diooni

Gwarancji nie da ci nikt, bo niektórzy mają wrodzone predyspozycje do powstawania próchnicy. Wtedy łatwiej dopuścić do jej rozwoju. Ale pamiętaj o tym, by zachować odpowiednią higienę, bo to jest najważniejsze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość plusminus

Szczotkowanie zębów to jedno, ale czyszczenie przestrzeni międzyzębowych to drugie. Nie zapominaj o nitce!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MiniMarta

Nie ukrywam, że z nitkowaniem mam jeszcze trudności, ale wciąż się uczę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agug

Pamiętaj też o tym, żeby ograniczać spożycie cukru. Cukier to śmierć dla naszych zębów. Jeśli już zjesz coś słodkiego, a nie możesz umyć zębów, to przynajmniej wypłucz usta wodą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość plusminus

Tak, to bardzo ważne. Szczególnie takie słodycze, które obklejają zęby są dla nich niebezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dbanie o zęby to podstawa jeśli chce się mieć ładny i zdrowy uśmiech. Niestety czasem mimo starań nasze zęby nie wyglądają tak, jakbyśmy chcieli dlatego warto w takich sytuacjach zdecydować się na zabiegi stomatologii estetycznej. Szeroki zakres usług poprawiających wygląd zębów oferuje Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej doktor Świątkowskiej https://stomatologiaswiatkowska.pl/stomatologia-estetyczna/ . Tu można wykonać wybielanie zębów, korektę kształtu i koloru poprzez zastosowanie licówek i koron, poprawić kształt i linię dziąseł a także wykonać lifting stomatologiczny. Wszystkie zabiegi dopasowywane sa indywidualnie to potrzeb i oczekiwań pacjenta. Zabiegi wykonują bardzo doświadczeni stomatolodzy dzięki czemu jakość usług jest na najwyższym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Do Autora

Utrzymanie zdrowego i ładnego uzębienia uzależnione jest od:
1. predyspozycji genetycznych
2.prawidłowego odżywiania
3. poprawnej higieny jamy ustnej
4. zdrowego trybu życia
5. raz w roku, na wszelki wypadek, odwiedzać lekarza stomatologa
Szczegóły dot. zdrowego trybu życia, w tym higieny jamy ustnej znajdziesz na www.vademecum-zdrowia.cba.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dagmaraa1

Tak naprawdę, dbałość o zęby to dbałość o nasze zdrowie. Tutaj ważne jest wszystko, nawet nasza dieta. Bardzo ważne jest to, co jemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Centusia

Dokładnie, dieta musi być zbilansowana. Nie może brakować w niej żadnych składników, szczególnie wapnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MMaryska

Higiena, higiena i jeszcze raz higiena. Szczotkuj zęby dwa razy dziennie, nitkuj, płucz usta, a wszystko będzie ok. No i oczywiście pamiętaj o regularnych kontrolach w gabinecie stomatologicznym!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość szczotkowanie

szczotkować ruchami pionowymi, tak by wymiatać resztki pokarmu ze szczelin międzyzębowych!!!! Dodatkowo przeczyścić szczeliny cienką folią np. wyciętą z kubka kefirowego. Oprócz tego warto przepłukać jamę ustną Listerine'm, który zabija bakterie.
Nitki nie polecam, bo za dużo roboty, a poza tym można przeciąć dziąsło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pentelka_0

nie wystarczy! mycie zebów to jest minimum i absolutnie nie wystarczy! Trzeba codziennie nitkować. Ja do niedawna sama nie nitkowalam ale dentysta zapytal mnie o to po leczeniu a jak powiedzialm ze nie bardzo wiem jak to robic to wytlumaczyl wszystko dokladnie. W ogole bardzo polecam, chodze do Scandinavian Clinic w Krakowie tam dentysci sa mega nastawieni na profilaktyke, nie tylko zrobic plombe i do widzenia ale chetnie odpowiadaja na pytania, mowia co i jak, naprawde bardzo profesjonalne podejscie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lerox

Szczoteczka soniczna.
Używam od świąt i różnica jest kolosalna w uczuciu czystości zębów.

Poza tym to geny i dieta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dermin

Najlepiej rozejrzeć się za dobrą placówką stomatologiczną, która specjalizuje się w stomatologii zachowawczej. Jeżeli mieszkacie we Wrocławiu to wybierzcie się do http://uram-med.com.pl/ Tam zadbają o wasze zęby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam swój ulubiony blog w którym znajduję interesujące mnie artykuly na temat dbania o nasze zdrowie. A jeśli chodzi o zęby to zobaczcie tu Tekst linka Tu znajdziecie fachowe rady. A wiedziałyście np że zapalenie dziąsel może skończyć zawałem serca? Zapraszam do lektury, nie tylko tego artykułu o zębach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość daertyl

Ja mogę wam powiedzieć że profilaktyka jest zawsze lepsza niż leczenie. Dlatego powinniście regularnie odwiedzać dentystę nawet jak wam nic nie dolega. Ja chodzę zawsze do gabinetu stomatologicznego http://stomatologia-jankowscy.pl/ w Radomiu i mogę wam powiedzieć że moje zęby są w świetnym stanie. Dentyści tam pracujący potrafią wykryć wszelkie niezbędne zmiany przed ich rozwinięciem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aleczka856

Ja też akurat dopiero co się przeprowadziłam do Częstochowy i sama jestem właśnie w trakcie szukania jakiegos dobrego gabinetu stomatologicznego, gdzie nie tylko jest dobra kadra dentystów, ale też takiego który nie ma jakichs cen z kosmosu albo niewiadomo skąd. W sumie to nawet znalazłam coś takiego jak [url]http://stomatologia-bianco.pl[/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aleczka856

Ja też akurat dopiero co się przeprowadziłam do Częstochowy i sama jestem właśnie w trakcie szukania jakiegos dobrego gabinetu stomatologicznego, gdzie nie tylko jest dobra kadra dentystów, ale też takiego który nie ma jakichs cen z kosmosu albo niewiadomo skąd. W sumie to nawet znalazłam coś takiego jak stomatologia-bianco.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam bardzo fajny artykuł https://www.listerine.pl/zdrowe-zeby-4-wskazowki-pomagajace-chronic-zeby.
Ostatnio zainwestowałam kilkaset złotych w szczoteczkę do zębów i widzę naprawdę znaczną różnicę. Kolejną kwestią są pasty do zębów, te naturalne są najlepsze. Wydaje mi się, że niema cudownego środka na zdrowe, białe zęby oprócz regularnej i dokładnej higieny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość elizowa

Najważniejsze to chodzić co pół roku na przeglądy , ja mam darmowe w lux medzie i bez limitu do tego :) Opłacam pakiet i jestem mega zadowolona, a jak zdarzy się ubytek to jest dokładnie zaleczony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jolmar

W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za dobrym i zaufanym specjalistą, który oceni stan naszych zębów i podejmie ewentualne leczenie. Wszystkim osobom z Warszawy mogę polecić centrum stomatologiczne http://ortodentis.pl/ Tam pracują doświadczeni i zaufani specjaliści.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...