Skocz do zawartości
Forum

korekcja wzroku


Gość lokossa

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka metoda korekcji wzroku jest najbezpieczniejza? Czy warto przy mniejszej wadzie ię podawać zabiegowi, mam -2,25, niby nie jest to dużo ale dla mni to uciążliwe, szkieł nosić nie mogę i coraz powazniej myslę o korekcji

Odnośnik do komentarza

Najnowasza i najbezpieczniejsza to femtolasik, jeśli chodzi ci o metody laserowe tutaj co nieco możesz poczytać http://spektrum.wroc.pl/pl/nasze-uslugi/korekcja-wad-wzroku/160,Laserowa-korekcja-wady-wzroku.html ale to już lekarz dobiera do pacjenta najlepszą metodę. Dr Ćwirko jest bardzo dobrym specjalistą jeśli chodzi o korekcję, pracuje w Spektrum we Wrocławiu

Odnośnik do komentarza

A czy ktoś wie jak wygląda zabieg Lentivu w Katowicach? Wiem ze robią go w Optegrze, a jest to zabieg bezbolesny i szybki. Wiec zastanawiam się szczerze nad tą metodą i tą kliniką. Zależy mi na tym żeby było bezpiecznie i dobrze wykonana poprawa wzroku.

Odnośnik do komentarza
Gość Tymbarkowa33

Ja jestem po zabiegu Lentivu i tak : Zabieg jest krótki, bezbolesny, potem jak znieczulenie zejdzie jest trochę dyskomfort ale to jest normalne. Tydzień po zabiegu możesz iść na basen, A wiem że 3 dni po zabiegu jest wszystko okay, możesz już lecieć samolotem.

Odnośnik do komentarza

-2 i więcej to już spora wada i jak najbardziej warto pomyśleć o korekcji laserowej. Niepotrzebnie pacjenci się boją tego zabiegu, on trwa kilka minut tak naprawdę i nie wymaga nie wiem jakiej rekonwalescencji. W Warszawie w szpitalu Medicover wykonują takie korekcje z użyciem wszystkich możliwych metod, również bezdotykowo. Posiadają nowoczesny laser umożliwiający korekcję wad bardziej skomplikowanych.

Odnośnik do komentarza

To już Twoja decyzja, czy wada bardzo Ci przeszkadza czy da się z tym żyć. Oczywiście najlepiej skonsultować się z dobrym okulistą, ale wiem że można się bez problemu dostać do specjalisty w ramach wykupionego medipakiet.pl

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, to dość droga rzecz. JA myślę, że jeśli komuś okulary przeszkadzają to może lepiej po prostu zacząć nosić soczewki https://www.twojesoczewki.com/soczewki-kontaktowe-toryczne/6370-air-optix-plus-hydraglyde-for-astigmatism-6-szt.html ? Słyszałam od osób, które je stosują że są wygodne w użyciu i zupełnie się zapomina że je się ma :)

Odnośnik do komentarza

korekcja to najlepsza opcja.. tez mialam miec zabieg w sierpniu ale niestety przez nużeńca musiałam zmienic termin na styczeń.. mam nadzieje ze do tego czasu uda mi sie z nim uporac.. jestem pod opieką okulisty, stosuje odpowiednie leki i czyszcze powieki chusteczkami titiol https://retinea.pl/titiol/ ktore łagodzą swąd i nawilzaja.. jak tylko bedzie sie dalo to bede korygowac wade ktora mam

Odnośnik do komentarza
Gość Sonelka

ja zrobiłam korekcję laserową w Optegrze, na początku marca wiec się udało przed pandemią....i jestem mega zadowolona bo widzę dokładnie i muszę się martwić wlasnie o wzrok i noszenie okularów!

Odnośnik do komentarza
Gość Julenka

Trzbea dbać o swoje oczy - niestety z wiekiem wzrok zaczyna sie psuć. Znam to doskonale na przykladzie mojej babci , bo ona zaczela tracic wzrok stosunkowo niedawno , ale to tez kwestia jej trybu zycia. Ja niestety nie moge ze wzgledu na prace opiekowac sie nią. A powinna miec odpowiednią dietę, ktorej nie przestrzegala. Dopiero odkad przebywa w domu seniora Pod Topolami  to widze znaczną roznice w jej zdrowiu. Jej stan sie nie pogarsza i jest pod stala ,calodobowa opieka personelu , ktory jest bardzo pomocny.Dobrze ze sa takie miejsca jak to dla seniorow

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.09.2019 o 15:46, Gość klikusia napisał:

Soczewki. Słyszałam od osób, które je stosują że są wygodne w użyciu i zupełnie się zapomina że je się ma ?

No może to nie do końca tak jest ? po paru godzinach noszenia oko jest już zmęczone więc to czuć. Jednakże komfort widzenia jest nieporównywalny z okularami. Ja polecam.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.08.2020 o 13:59, Gość ejla napisał:

nie ma czego sie bać. na prawdę Optegra, ta we Wrocku jest na prawdę dobrym i porządnym miejcem gdzie doskonale przygotują do zabiegu! i szczerze mówiac z takim przygotowaniem nie ma co sie bac!

Pewnie, ze nie ma się czego bać. Raz że dostaje sie znieczulenie itd. to jeszcze w dodatku zabieg trwa krótko. A we wrocławiu tez miałam Lentivu i robił mi ten zabieg pan dr Grzegorz nawrot.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...