Skocz do zawartości
Forum

Nalot na języku i krostki


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Od pewnego czasu mam nalot na języku. Jakiś czas temu mój język był czerwony. Od momentu pojawienia się nalotu mam wrażenie że wysycha mi w ustach i brzydko mi pachnie z jamy ustnej. Nalot po wyszczotkowaniu powraca w czasie jednej godziny. Jestem osobą nie paląca, pije okazjonalnie oraz nie pije kawy. Zęby szczotkuje do 4razy dziennie a język do dwóch. Używam płynów elmexa. Język zrobił mi się szorstki. Jest to niekomfortowa sytuacja biorąc pod uwagę wysychanie ust. Proszę o poradę.

monthly_2018_12/nalot-na-jezyku-i-krostki_7802.jpg

monthly_2018_12/nalot-na-jezyku-i-krostki_7803.jpg

Odnośnik do komentarza

Wyglada na grzybice.Chociaz u mojego jak syna taki oblozony jezyk byl spowodowany nadkazeniem bakteryjnym.Na grzybice jamy ustnej najlepszy jest plyn z Nystatyna,na bakterie potrzebny antybiotyk.W obu przypadkach potrzebna bedzie recepta.Bez recepty mozesz sprobowac plukac 2-3 razy dziennie roztworem z jodyny lub wody utlenionej.Obydwie dzialaja bakterio I grzybobojczo.Taki jezyk moze tez swiadczyc o problemach z zoladkiem (nadkwasota,refluks),ale wtedy mialbys pewnie dodatkowe objawy.Sprobuj plukac przez kilka dni,a jesli to nie pomoze to najlepiej zrobic wymaz z jamy ustnej z wynikiem do lekarza.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...