Skocz do zawartości
Forum

Drugie śniadanie dla dziecka


Gość Babuszka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry
Jestem mamą pierwszoklasisty. Chciałabym by moja pociecha w szkole jadła zdrowe i pyszne śniadanie. Nie chcę by zapychała się pączkami, batonikami i innymi niezdrowymi posiłkami. Co mogę przygotować na II śniadanie dla mojego małego naukowca?

Odnośnik do komentarza

Możesz mu dać do wyboru kanapkę z masłem orzechowym, z jajkiem, tuńczykiem, albo z białym twarożkiem. Fajnym rozwiązaniem są też kanapki z jakimś chudym mięskiem, które zostaje Ci z wczorajszego obiadu. Dodajesz na wierzch sałatę, rzodkiewkę, pomidora lub ogórek. Dodatkowo możesz dorzuć owoce (banan, jabłko winogron), garść orzechów (włoskie, migdały) Do picia zaproponuję Ci kartonik mleka, albo jakiś sok owocowy, ewentualnie woda :)

Odnośnik do komentarza

II śniadanie jest ważnym posiłkiem, gdyż pozwala nam nie czuć głodu do obiadu a tym samym nie podjadać. Dostarcza ono także energii i podtrzymuje wysokie tempo metabolizmy, aby organizm mógł działać na wysokich obrotach. Tak więc II śniadanie powinno się składać z węglowodanów złożonych np ciemnego, pełnoziarnistego pieczywa oraz produktów białkowych: chudej wędliny, chudego sera czy jogurtu naturalnego. Warto aby dziecka w szkole nie kusiły słodkie drożdżówki, chipsy czy inne niezdrowe przekąski. Warto przekonać dziecko do sałatek, zdrowych kanapek, jogurtów z musli czy płatkami owsianymi. Dobrym rozwiązaniem jest danie dziecku kanapki z ciemnego pieczywa czy bułki np grahamki z chudą wędliną i pomidorem lub papryką. Można też dać serek homogenizowany lub jogurt z meli, które można kupić w pojedynczych saszetkach na jedną porcję. Do tego możemy dodać owoc np banana, mandarynkę czy pomarańcze. nie zapominajmy o czymś do picia. najlepsza byłam by woda mineralna, pamiętajmy tylko o tym aby unikać smakowych, ponieważ często mają tyle samo cukru co zwykłe napoje gazowane. Jeśli dziecko nie lubi wody mineralnej kupmy mu sok, albo zróbmy lekkiej herbaty.
Należy jednak uważać z ilością jaką przygotowujemy dziecku. Nie szykujmy dużego II śniadania jeśli dziecko idzie na 3 godziny do szkoły. Niech wielkość posiłku będzie odpowiednia do długości czasu spędzonego w szkole.

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie jest to latem albo przygotowujemy drugie śniadanie do zjedzenia w domu to fajnym sposobem na szybkie i pożywne dania są jajka pod każdą postacią - http://www.farmio.com/7-powodow-dla-ktorych-warto-jesc-jajka, oczywiście o ile dziecko nie jest na nie uczulone. Ja swoim dzieciom najczęściej zapiekam jajka w awokado (nie spodziewałam się, że tak im ono zasmakuje, a jednak :) Poza tym jeszcze muffinki jajeczne z dodatkiem różnych warzyw, omleciki albo jajka "smażone" na wodzie. Część z tych dań doskonale nadaje się do szkoły albo na jakąś podróż. Te, które nie są najlepsze do transportu jemy w domu. Niby jeden, tak dobrze znany produkt, a tyle możliwości. :))

Odnośnik do komentarza
Gość Marliczke

Staram się zawsze przyrządzać samodzielnie drugie śniadanie dla dziecka. Bez znaczenia czy moja córka jest w domu, czy idzie do szkoły. Raczej nie kupuje sobie żadnych słodkich rzeczy w szkole. W domu jemy mało słodkości, tak więc córka nie jest do tego przyzwyczajona.

Na drugie śniadanie preferujemy
sałatkę warzywną czy owocową
wafle ryżowe z pastą
ewentualnie szklankę soku

Zerknijcie sobie na stronę blogu Eujuicers:
https://www.eujuicers.pl/blog

Znajduje się tutaj bardzo wiele zdrowych przepisów na deserki z wyciskarki. Sama ostatnio coraz bardziej doceniam soki ze śliwki, buraka czy banana. Są wbrew pozorom bardzo sycące.

Odnośnik do komentarza

Jabłko, marchewka ewentualnie seler. Świetne na drugie śniadanie, ewentualnie na podwieczorek. Jeśli nie macie ochoty akurat na nic bardziej kalorycznego. Można w sumie zblendować w każdym blenderze, ale ja polecam ten próżniowy: https://www.eujuicers.pl/blender-prozniowy-vidia-bl-001-czerwony Blenduje się tutaj w próżni, tak więc smoothie zachowuje kolory. Jak rownież właściwosci odżywcze.Nic sie nie utlenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...