Skocz do zawartości
Forum

Jakie są szanse na poprawę u męża?


Gość N...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Z mężem jesteśmy młodym małżeństwem i mamy 1,5roczna córkę.Zamieszkalismy u mojej babci z którą do chwili urodzenia córki się dogadywał.Po narodzinach babcia zaczęła go drażnic czego nie ukrywał.W naszym małżeństwie dominowały kłótnie głównie z powodu alkoholu-uwazam że ma z nim problem.Robi się wtedy drażliwy,wybuchowy.Przez stosunek do mojej rodziny musiał się wyprowadzić,ja zostałam z córką u babci bo miałam dość kłótni i miałam nadzieję że strach przed utratą nad coś w nim zmieni.Juz kilkukrotnie powtórzył że nie chce ze mną być... był wulgarny, wyzywał.Wszystko po pijaku.pozniej przepraszał.Juz kilkukrotnie dawałam mu kolejne szanse.Teraz chcę by wspólnie zamieszkać a ja się boję że on się nie zmieni.Jest egocentrykiem.Nie zważa na to że rano innych.ostatnio opowiada l mi o swoim dzieciństwie gdzie nie miał wsparcia głównie ze strony ojca który też lubił wypić.Zawsze dostawał lanie gdy był winny czy też nie.Czy dzieciństwo mogło mieć wpływ na jego teraźniejsze postępowanie? Odejść czy jest szansa że się zmieni? Podkreślam że na terapię się nie zgodzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Poprawa może być zawsze. Wazne aby szczeze porozmawiac i wyjasnic sobie czego sie oczekuje - kawa na ławę - wiem ze to nie takie łatwe jak sie mowi co sie komu nie podoba w drugiej osobie - ale szczera rozmowa to podstawa - no i chęć naprawy - bo albo sie spróbuje albo trzeba sie rozstac. Poczytaj sobie Problemy w związku to naturalna rzecz. A jak je rozwiązać?
A jak nie bedzie chciał naprawiac to nic nie poradzisz bo na siłe nikogo nie zmienisz.

Odnośnik do komentarza

Być może mąż się zmieni, jest taka szansa, nawet jeśli nie podejmie terapii! Może to nastąpić jednak tylko wtedy, kiedy Pani uda się do Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia oraz zacznie stosować się do otrzymanych tam zaleceń. Można jeszcze te starania wzmocnić Pani udziałem w mityngach Al-Anon, gdzie otrzyma Pani dodatkowe wsparcie. To jest czas próby dla Pani miłości do męża, proszę posłuchać tej rady.

PSALM 91

Odnośnik do komentarza
×
×
  • Dodaj nową pozycję...