Skocz do zawartości
Forum

Prezent dla dziecka na pierwsze urodziny


Gość Gemma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich rodziców, chciałam zapytać co kupujecie swoim dzieciom na gwiazdkę, bo mam dwójke dzieci, z kasą u nas srednio, a do tego idziemy na swieta do rodziny gdzie bedzie jeszcze 4 albo 5 dzieci, bo bedzie mini zjazd rodzinny i wiem ze wypada kupic cos kazdemu maluchowi. To beda dzieci w przedziale wiekowym 6 miesiecy - 7 lat. Nie chcę wyjść na sknerę, ale nie stac mnie na drogie prezenty, moje dzieci na mikołaja dostały ksiązkę i puzzle ale nie wiem czy to nie za skromny prezent na gwiazdke dla ich ciotecznego rodzeństwa i kuzynostwa. co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Gość Dorotka z krainy Oz

bez prze4sady nikt Ci nie każe wydawać fortuny. Moim zdaniem jak kupisz im coś małego to wcale nie wyjdziesz na sknerę. kup książkę albo właśnie puzzle i tyle. Moim zdaniem nie powinno się przeginać. Przeciez ich rodzice na pewno Cię zrozumieją

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy da się kupić dziecku na 1 urodziny taki prezent, żeby potem stał się pamiątka. Kompletnie nic nie przychodzi mi do głowy. Malutkiemu dziecku najlepiej jest kupić jakieś zabawki, którymi będzie się bawił przez najbliższe lata swojego życia. Dla dziewczynki mogą to być lalki dla chłopaka jakieś ciężarówki w zależności co kto lubi. Osobiście ja jestem zwolennikiem zabawek interaktywnych np: rożnych zwierzątek jak pies czy kot. Strasznie takie zabawki mi się podobają i również mój syn lubi się nimi bawić, więc możesz spróbować kupić taką zabawkę.

Odnośnik do komentarza

Miałem ostatnio podobny problem, chociaż dzieciak był dwu letni, w każdym razie mi pomogło znalezienie stronki epinokio.pl, bo przede wszystkim jest podział na kategorie wiekowe, a ja jako bezdzietny człowiek nie miałem pojęcia jakie zabawki są odpowiednie dla dzieci w danym wieku. Może kogoś to też poratuje :) Najważniejsze żeby nie było to jakieś plastikowe tanie badziewie ;)

Odnośnik do komentarza

Mój synek na pierwsze urodziny dostał Lego duplo, początkowo rozrzucał ale miał z tego zabawę następnie zaczął budować teraz ma 3 lata i nadal się tym bawi. Córeczka to samo za kilka dni ma roczek i uwielbia te klocki na razie pcha do buzi, rzuca nimi, układa np na łóżko i zrzuca itd. Co ważne są bezpieczne dla takiego dziecka. Teraz na roczek poszerzymy kolekcję bo jak widać inwestycja na kilka lat

Odnośnik do komentarza
Gość minimalistka23

Ja swojemu chrześniakowi na rok kupiłam taki stolik z różnymi rzeczami przyczepionymi na górze ( grzechotka, kółczeka do przeciągania itp) dodatkowo gra różne melodie, po wciśnięciu kotka miauczy, po naciśnięciu cyferek liczy itp super sprawa

Odnośnik do komentarza

Popieram poprzedniczkę, interaktywne stoliki są teraz mocno w modzie, a dzieci nie rzucają ich w kąt po kilku użyciach. Dzięki zróżnicowanym funkcjom to właściwie takie kilka zabawek w jednej, a przez to dziecko podtrzymuje zainteresowanie.

Inna opcja to na przykład pierwszy rowerek, to z pewnością będzie coś na dłużej. Pomysłów są niezliczone ilości, warto rozejrzeć się po blogach: https://zabawkaiwyprawka.pl/blog/prezent-na-roczek-od-chrzestnej.html i wybrać najlepszy, wiele ojców i matek chrzestnych przerabia ten problem każdego roku.

Trzecia i ostatnia opcja - możesz po prostu spytać rodziców, co będzie potrzebne, w końcu to oni najlepiej znają dziecko i podrzucą pomysł.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio znalazłam bardzo pomocy portal dotyczący dzieci, rodzicielstwa, czasu samej ciąży jak i później tematy związane z wychowaniem dziecka. Też ciekawą zakładką jest "kreatywna mama", może tam znajdziesz fajne rozwiązania na prezent dla dziecka na pierwsze urodziny. Mnóstwo zabawy jest przy tworzeniu prezentów "home-made". To o czym mówię znajdziesz na http://123madrzyrodzice.pl/

Odnośnik do komentarza

My kupiliśmy dziecku poduszkę ze zdjęciem - one są za grosze w Empik Foto. Głównie chodzi o to, że jest ona praktyczna i na pewno zostanie użyta, ale oczywiście to każdemu może pasować coś innego. Kasa? No średnio, niech dziecko cokolwiek z tego ma.

Odnośnik do komentarza
Gość Paula122

Jeśli szukasz wartościowych zabawek to najlepszym rozwiązaniem jest KSIĄŻKA - Polecam Ci ofertę Wydawnictwa MD Monika Duda https://wydawnictwomd.pl/info.html
Redakcja kieruje swoją ofertę do najmłodszych odbiorców, a więc proponuje książki dla dzieci, takie jak: książeczki do kolorowania z naklejkami, ciekawe wycinanki, łamigłówki, książeczki kartonowe oraz książki edukacyjne, czyli w szczególności encyklopedie dla dzieci i młodzieży.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...