Skocz do zawartości
Forum

Związek z samotną mama mającą borderline?


Gość onyx_23

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 23 letnim facetem, nie mam dzieci, jestem kawalerem. Spotykam się od 3 tygodni z moją rówieśniczka, dziewczyną cudowną i czarującą. Ma ona 5 letnią córeczkę, a dziś napisała mi, ze cierpi na borderline, ze chodziła z tego powodu na terapie, ale mam się nie bać, bo ma to pod kontrolą. Przede mną była w związku z kobietą- deklaruje, ze jest biseksualna, ale mnie to nie przeszkadza. W zeszłym tygodniu poznałem jej córkę, bardzo fajna dziewczynka, ale strasznie niegrzeczna- jakby źle wychowana- wszystko jej wolno, co mnie trochę przeraziło. Co do kobiety to jest przeurocza, bardzo się stara itp. Ale czytałem o ludziach z borderem straszne rzeczy i mnie to przeraziło. Mam pytanie- czy mieliście doświadczenia z takimi osobami? Czy związek z nimi jest na prawde taki trudny? Dodać chcę, ze po niej nie widać, ze jest nawet lepsza niż inne, bardzo zaangażowana.

Odnośnik do komentarza

Po co ci laska z przychówkiem. Przecież jesteś jeszcze młody, więc po jaką cholerę bierzesz się za dzieciate panny po przejściach, skoro możesz na to miejsce poszukać sobie wolnej bezdzietnej dziury. Chyba masz za dobre życie, że chcesz je sobie aż tak komplikować hehe

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie! Myślę, że 3 tygodnie znajomości z kimś to zbyt krótko, by go dobrze i wnikliwie poznać. Fajnie, że dziewczyna jest szczera i nie ukrywa, że ma BPD. Jest to jednak trudne zaburzenie osobowości. Jeśli Twoja dziewczyna jest pod opieką terapeuty, leczy się, to jak najbardziej borderline można mieć "pod kontrolą". Nie chcę Cię zniechęcać, ale daj sobie czas na lepsze poznanie partnerki, jej życia, specyfiki jej funkcjonowania. Związek z osobą z BPD nie jest łatwy, co nie znaczy, że nie jest możliwy. Wymaga jednak cierpliwości, zrozumienia i wiedzy na temat tego zaburzenia. Nie każdy jest zdolny do bycia z osobą z borderline. Powodzenia i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Poszukaj sobie artykułu na necie "tak daleko tak blisko" z wysokich obcasów.
Wiele też wskazówek znajdziesz w blogu lub książce "moje dwie głowy", bo schemat postępowania jest podobny do tzw psychofaga.
Niepisaną regułą jest, że border to 3 osoby w jednej i nigdy nie wiesz z kim rozmawiasz.
Na temat borderline znajdziesz wiele tematów na necie i yt, a po tym co piszesz, to szczerze mówiąc świadomie lub nie pakujesz się w spore kłopoty. A mówię to z autopsyjnego doświadczenia po mocno toksycznym związku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...