Skocz do zawartości
Forum

Fobia szkolna, nauczanie indywidulane.


Gość mumum

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeśli mam stwierdzoną fobie szkolna f40.8/fobia społeczna i wskazanie od psychiatry na nauczanie indywidualne to czy komisja mi to zatwierdzi?

Mam 16 lat.Z problemem zmagam się od 2 klasy gimnazjum.Bałam się chodzić do szkoły, dużo opuszczałam.Wtedy byłam w bardzo złym stanie psychicznym, miałam epizod bulimiczny przez około pól roku, około półtora roku natrętnych myśli samobójczych, ciągłego smutku, nie miałam w ogóle chęci do życia.Po tym czasie, myśli samobójcze, zły nastrój umilkły ale strach przed szkołą pozostał.Do gimnazjum dawałam radę jakoś chodzić.Myślałam, że gdy pójdę do liceum to minie.Nie minęło, jest dużo gorzej.Od początku roku byłam 3 dni w szkole.Jestem pod opieką psychologa i psychiatry.Biorę asertin(serotonina) od około 3 tygodni, atarax(hydroksyzyna)
na sen ponieważ po asertinie nie mogę spać oraz brałam przez 2 tygodnie afobam(alprazolam).Leki ani psychoterapia na razie nie pomagają.Co zrobić, jeśli nie dostane naucznia a dalej nie będę mogła iść do szkoły.

Odnośnik do komentarza

Ja myślę, że dostaniesz bez problemu, bo sama cały zeszły rok byłam na nauczaniu indywidualnym, bo nie mogłam się skupić na lekcjach. Miałam problemy rodzinne, poszłam tylko do psychiatry po zaświadczenie o złym stanie psychicznym, potem badania u psychologa, na których powiedzialam to samo, że potrzebuje roku przerwy, bo mam zły okres w życiu. Po 2 tygodniach była odpowiedź i przyszlam do szkoły już na indywidualnym. Plus był taki, żr faktycznie czułam, że potrzebuje odpoczynku i odpoczęłam. Miałam dużo więcej czasu dla siebie, dla rodziny, żeby poukładac sobie swoje sprawy. Jedyny minus był taki, że godzin lekcyjnych było 12 w tygodniu, gdzie normalnie jest ich ponad 4o, więc zaległości neistety się zrobiły, ale wszystko jest do nadrobienia. I ograniczony kontakt zludźmi, chcoiaż w twoim przypadku to nie jest minus. Ogólnie to uważam, że powinnaś dostać i pzyda ci się w twoim stanie, bo odpoczniesz przede wszytkim psychicznie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz wskazanie od lekarza psychiatry do nauczania indywidualnego, to teraz z tym zaświadczeniem powinnaś razem z rodzicami (albo sami rodzice) udać się do najbliższej poradni psychologiczno-pedagogicznej, by wydali odpowiednią opinię. W oparciu o tę opinię dyrektor szkoły będzie musiał zaplanować Ci nauczanie indywidualne. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...