Skocz do zawartości
Forum

Wyprawka do szpitala


Gość Zorba

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem w 8 miesiącu ciąży i pomału zaczynam się pakować do szpitala. I nie mam pojęcia co ze sobą zabrać by zmieścić się w jedną torbę a nie w 15. Nie mówię tu o podstawowych rzeczach takich jak myło i pasta do zębów. Może macie jakieś rady co do tego co wziąć ze sobą, jaką koszulę nocną brać i czy brać szlafrok????

Odnośnik do komentarza

Weź sobie staniczek do karmienia i wkładki, bo niektórym kobietom tak jest wygodniej, zwłaszcza jak przy karmieniu pękają brodawki wówczas nie obcierają się o materiał piżamy. Weź wode niegazowaną, najlepiej w małych butelkach z dziubkiem wygodniej jest pić. Ja brałam sztućce , talerzyk i kubek - nie wiesz o której porze urodzisz, dlatego może się przydać podczas posiłku, wiadomo jakie są szpitalne. Niektóre kobiety kupują w aptece majteczki jednorazowe, są wygodne zwłaszcza wtedy kiedy dobrze utrzymują podkład, jak występuje krwawienie po porodzie. Piżama tak jak pisały dziewczyny rozpinana do połowy, ale są w sklepach takie specjalne do karmienia z wyciętymi bokami. Nie zapomnij o pieluszkach i chusteczkach dla dzieciątka.

Odnośnik do komentarza

Dla dziecka nie koniecznie musisz mieć swoje rzeczy do ubrania, to zależy od szpitala, bo dają koszuleczki a dzieci i tak przez pierwsze dni są zawijane w taki kokonik. U mnie w szpitalu matki odradzały przynoszenie ubranek, ponieważ to jest szpital, duzo dzieci i można niechcący przynieść jakieś bakterie do domu. Najlepiej naszykuj dla męża ubranka na wyjście ze szpitala dla dziecka i dla siebie....najlepiej dresy, nie zawsze mieścimy się w nasze ubrania sprzed ciąży. A jak już bardzo chcesz mieć swoje ubranka to pamiętaj aby mąż codziennie ci je wymieniał i zabierał.

Odnośnik do komentarza

Czasem w szpitalach dają różne rzeczy dla dziecka, jak dostaja od producentów pieluchy czy inne rzeczy w ramach takiej reklamy. Szkoda, że nie wszędzie i nie zawsze tak jest. Niektórym młodym mamom takie zestawy na pewno by się przydały. Szczególnie jak nie moga liczyć na troskliwą opieke i pomoc bliskich.

Odnośnik do komentarza

Położna powinna dać Ci ulotkę, w której znajdziesz wykaz przedmiotów niezbędnych do wzięcia ze sobą do szpitala. Koszula nocna oczywiście będzie Ci potrzebna, tak samo jak szlafrok (chyba, że zamierzasz cały pobyt spędzić wyłącznie w sali, choć i tu przychodzą dumni tatusiowie, którzy będą Ciebie widzieć). Koniecznie pamiętaj o przewiewnej bieliźnie(idealne są specjalne siatkowe majteczki), wkładkach higienicznych (najlepiej długich i grubych typu podpaska) oraz oczywiście kilku ubrankach dla dziecka. Pamiętaj, że tata dziecka zawsze będzie mógł Ci dowieźć niezbędne akcesoria.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej jakbyś dowiedziała się w szpitalu co powinnaś mieć dla siebie i dla maleństwa bo każdy szpital daje coś innego  mój np. zapewnia wszystko dla dziecka oprócz pampersów więc dla małego zabiorę tylko małą paczkę pampersów  co do marki to chyba najlepszym sposobem jest sprawdzenie które wam podpasują bo każde dziecko reaguje inaczej więc może nie kupuj zbyt wiele paczek na zapas tylko po małej paczce i wypróbuj jaka będzie reakcja  jeżeli chodzi o kosmetyki dla maleństwa to im prostszy skład tym lepiej.. emolientów nie zaleca się stosować jeżeli nie ma problemów ze skórą więc myślę, że dla starszego dziecka powinnaś mieć coś innego  oczywiście na pewno przydadzą się gaziki, sól fizjologiczna i maść do pupy.. ja mam bepanten i linomag i zobaczymy który podpasuje bardziej. Sudocrem czy inne tego typu maści z cynkiem w składzie stosuje się dopiero gdy pojawią się odparzenia  polecam poczytać na blogu mamaginekolog - jest tam wiele postów na temat wyprawki, torby do szpitala czy pielęgnacji noworodka  jeżeli zamierzasz karmić piersią to przydadzą się też pewnie wkładki i muszle laktacyjne. Na zimę dla maleństwa przyda się jakiś krem ochronny na buźkę na spacery - koniecznie bez wody w składzie  Poza tym dla Ciebie przydadzą się wygodne klapki do chodzenia https://www.butomaniak.pl/pol_m_Marki_-B-_Birkenstock-853.html Od siebie polecam Birkenstock. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...