Skocz do zawartości
Forum

Co może być przyczyną bólu zęba po leczeniu kanałowym?


Gość e...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie dwa miesiące temu miałam leczony ząb kanałowo pod mikroskopem i było wszystko ok nic nie bolało po dwóch miesiącach miałam oszlifowane zęby i założone korony i ból pojawia się tylko na tym zębie co był zrobiony kanałowo pod mikroskopem wspomnę też że na zdjęciu RTG jest torbiel pod tym zębem czy on jest przyczyną bólu? Gdy przepłukam usta zimna woda przechodzi ale na chwilę.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz torbiel pod tym martwym zebem, to znaczy że musisz przejść ponowne leczenie kanałowe, bo najprawdopodobniej dostały się bakterie i zrobił się stan zapalny. Nie wiem ,który to jest ząb, bo do 5 mozna zrobić jeszcze tzw resekcje korzenia aby wyleczyć/usunąć torbiel. Może wystarczy ponowne leczenie kanałowe. Ale na pewno nie możesz zostać z taka torbielą,bo moga wystapć powazne konsekwencje i powikłania w całym organiźmie.

Odnośnik do komentarza

Jest to piątka. Miałam ten ząb zrobiony 10 lat temu ale lekarz kazał zrobić ponownie go pod mikroskopem ponieważ był nie do końca wypełniony. Miałam na nim też koronę na metalu i mi się przez nią przewiercał. Jak poszłam go zrobić to najpierw lekarz zrobił RTG i powiedział że go zrobi pod mikroskopem ale jest torbiel i mam go obserwować i za 6 mies. zrobić powtórne rtg i jak by się powiększał to on mi natnie dziąsło i to wszystko usunie. Było wszystko ok.przez 2 miesiące do czasu założenia koron lava i teraz ten ząb mnie boli muszę brać tabletki przeciw bólowe. Czy usunięcie torbiela mi pomoże?

Odnośnik do komentarza

adekwatny antybiotyk by usunąć stan zapalny, później po wyleczeniu resekcja czubka korzenia i następnie higiena jamy ustnej, czyli mycie zębów po każdym posiłku, unikanie cukrów, płukanie Listerinem, no i prawidłowe odżywianie, a zwłaszcza wysokowitaminowe; wystarczy szklanka soku Gersona/dzień, i optimum białka.

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.10.2018 o 18:00, Gość Gtr napisał:

Jeżeli masz torbiel pod tym martwym zebem, to znaczy że musisz przejść ponowne leczenie kanałowe, bo najprawdopodobniej dostały się bakterie i zrobił się stan zapalny. Nie wiem ,który to jest ząb, bo do 5 mozna zrobić jeszcze tzw resekcje korzenia aby wyleczyć/usunąć torbiel. http://implantytorun.pl/na-czym-polega-kiretaz-u-dentysty/ Może wystarczy ponowne leczenie kanałowe. Ale na pewno nie możesz zostać z taka torbielą,bo moga wystapć powazne konsekwencje i powikłania w całym organiźmie.

Mnie dentysta mówił to samo w podobnym przypadku!

Odnośnik do komentarza

Najlepiej tam, gdzie leczenie kanałowe przeprowadzane jest pod mikroskopem, czyli na Batorego:
https://studiose.med.pl

Leczenie takie jest dokładniejsze niż tradycyjne i nie bedziesz potrzebowała powtórki. 
Rzetelna i kompetentna Pani Doktor która naprawdę dba o pacjenta i posiada duże doświadczenie w zabiegach, krótkie terminy, miła obsługa, rozsądne ceny

Odnośnik do komentarza
Gość Offre de crédit fiable

Offre de crédit fiable et sérieuse gratuitement

Un argent rapide que vous pouvez obtenir sans quitter votre maison?
Un moyen
simple d’obtenir des fonds pour: * Partir en vacances?
* Améliorer la liquidité financière?
Un prêt en ligne
est une solution
qui vous permet de respirer, surtout pour les personnes qui n’ont aucune chance d’obtenir un prêt bancaire traditionnel.
Les structures financières et les
personnes de bonne foi
qui sont disponibles 24 heures sur 24 pour répondre aux appels de prêts personnels et aux plaintes si vous jouez aussi sérieusement.
Nos offres de prêt vont de 1500 € à 8 000 000 €. €
de manière très simple avec un taux d’intérêt abordable de 2% d’intérêt à rembourser « plus de 12 à 360 mois selon le montant demandé ».
financeducoeur@gmail.com
Whatsapp: +33 7 51 94 53 96

Jacques DUCOEUR 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...