Skocz do zawartości
Forum

Adwokat czy radca prawny do rozwodu


Gość semiilla

Rekomendowane odpowiedzi

Adwokat ma możliwośc wystepowania w sądzie w sprawach karnych czego nie moze radca. W przypadku rozwodu wiele osób jednak korzysta z pomocy radcy prawnego.Głównie jeśli ma wątpliwości natury prawnej. zastanawia się na czym polega rozwód z orzeczeniem o winie, albo w jaki sposob sa ustalane alimenty.
Zerknij sobie tutaj:
http://www.mojejaworzno.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=2131:adwokat-czy-radca-prawny-jakie-maja-kompetencje&Itemid=495

Na stronie jest artykuł, który wyjasnia róznice pomiędzy tymi dwiema specjalizacjami.

Odnośnik do komentarza

No po prostu radca prawny to tylko doradca. Nie pójdzie Cię bronić w sądzie ani nic z tych rzeczy. Adwokat ma najwięcej możliwości, praktycznie może załatwić wszystko. Moim zdaniem dobrze jest od razu sięgnąć po pomoc adwokata, by nie trzeba było płacić niepotrzebnie radcy, jak i tak pewnie będziesz potrzebowała obrońcy. A jeżeli szukasz kogoś dobrego to mogę doradzić pana Mateusza Szymkowiaka. Stacjonuje on w Katowicach i Bielsko-Białej. Czy potrzebujesz adwokata do rozwodu, czy sprawy karnej to on na pewno pomoże.

Odnośnik do komentarza
Gość justynnass

Ja poszłam bezpośrednio do adwokata i nie żałuję. Zwłaszcza że trafiłam na kogoś z dużym doświadczeniem w tego typu rozprawach. Sam rozwód potrafi przysporzyć wielu nerwów, więc nie ma sensu dokładać ich sobie, użerając się z pseudo specjalistami. Gdybym mogła cofnąć czas, to mimo wszystko poszła bym znów do Anny Legieć. Najlepszy adwokat jakiego znam.

Odnośnik do komentarza

Zarówno radca prawny jak i adwokat moze zająć się sprawa rozwodową. Polecam tutaj nie sugerować się tym jaką aplikację zrobił dany prawnik ale jakie ma doswiadczenie w takich sprawach. Jest to bardzo ważne, szczególnie jeśli druga strona również korzysta z pomocy prawnika jak i jeśli dwie osoby nie są w stanie się dogadać.

Moge polecić tutaj bardzo dobrą kancelarię, która specjalizuje sie w sprawach rozwodowych:

https://cpkoscielniak.pl/

Prawnik pomagał mojemu bratu. 

Odnośnik do komentarza

Prawnik jest najbardziej potrzebny w rozprawie z orzekaniem o winie, gdy staramy się o prawo opieki do dzieci oraz w przypadku podziału majątku https://mecenas-prawa.pl/2020/09/26/adwokat-na-co-zwrocic-uwage-przy-jego-wyborze-w-przypadku-sprawy-rozwodowej/. Dzięki pomocy wykwalifikowanego mecenasa zwiększamy swoje szanse na wygranie całej rozprawy rozwodowej i korzystne orzeczenie sądu.

Edytowane przez mbayer
Odnośnik do komentarza
Gość Renata B.

.. ale dlaczego tylko w jednym mieście? W erze Covid i tak unikamy spotkań osobistych, nie trzeba więc iść specjalnie do prawnika w celu uzyskania porady prawnej. W obecnej sytuacji i tak częściej lepiej skorzystać z usług prawnych przez Internet, wpisujemy sobie w Google odpowiednią frazę i możemy wybierać , i umówić się, gdzie chcemy, np. tu, choć kancelarii nie znam i polecić z doświadczenia własnego nie mogę. Wydaje mi się, że nie ma co nastawiać się na kancelarie prawne w konkretnym mieście, lepiej trafić do specjalisty w danej dziedzinie prawa, a nie do radcy prawnego, czy innego mecenasa, który w tej dziedzinie prawa średnio się specjalizuje. ? Warto więc pokombinować trochę i poświęcić trochę czasu, a nie iść na łatwiznę, szczególnie w tak poważnych sprawach!

 

Odnośnik do komentarza

Konkret babka od rozwodów Anna Maria Rop z Centrum Rozwodów w Opolu. U mnie z orzeczeniem o winie ? Teraz mąż się boi, że zawnioskuję o alimenty na siebie i chyba nawet tak zrobię, bo czemu nie. Skoro dają trzeba brać, a rozmowa z panią adwokat mnie w wielu sprawach oświeciła. Nawet nie wiedziałam, że takie możliwości są. Rozwodu długo się bałam, a niepotrzebnie. Alimenty dostałam, jakie chciałam. Mieszkanie mi i dzieciom zostało. Nie trzeba się specjalnie niczym martwić, naprawdę. Jak się wahacie to przejdźcie się w wolnej chwili na konsultacje. Pani Ania bardzo pomocna i ludzka, po prostu.

Odnośnik do komentarza

Ja mam bardzo pozytywne doświadczenia po współpracy z Panią Anną Marią Rop (adres mailowy kancelaria.rop@wp.pl  i telefon 504160253). Prowadziła moją sprawę rozwodową, udało się uzyskać pozytywne rozstrzygnięcie jeśli chodzi o podział majątku. Jeśli pod tym kątem szukasz pomocy to zdecydowanie jej ofertę mogę polecić, na pewno profesjonalnie podejście do sprawy.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem lepiej jest kierować się kompetencjami jak rownież doświadczeniem danej osoby. W sprawach rozwodowych specjalizują się zarówno adwokaci, jak rownież radcy prawni. 

Od siebie polecam tę kancelarię prawną z Poznania:

https://adwokaci-ks.pl/

Mają duże doświadczenie w sprawach rozwodowych - nawet w tych bardzej skomplikowanych z orzeczeniem o winie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...