Skocz do zawartości
Forum

Kolano i ogolny problem stawów.


Gość Mr. O

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce wiedzieć co o tym sądzicie (trwa to już 3 lata), postaram się ominąć wszystkie
niepotrzebne informacje.

przed rezonansem tabletki s.. i l.. pózniej, 2 zastrzyki B...(nie chce
reklamowac produktu)- ( wszytko w okersie stycznia-czerwca - 2017) bol powracał po niecałym
miesiącu!!!

A)
Wynik badania rezonansu magnetycznego lewego kolana(18-10-2017) po 2 latach po pierwszych
problemach:
1.Drobne zmiany degeneracyjne nie obejmujące
powierzchni stawowej widoczne są w obrębie rogu tylnego i trzonu łąkotki przyśrodkowej.
Niewielki obrzęk korzenia przedniego łąkotki bocznej. Poza tym łąkotki o zachowanej wysokości.
2. Nieznacznie zwiększona ilość płynu w stawie kolanowym bez cech nadciśnienia.
3. Ślad płynu w kaletce brzuchato-półbłonistej tworzący torbiel podkolanowy 45x9mm -
bez cech pękniecia, wolnych ciał w jej obrębie.
4. Ustawienie rzepki prawidłowe.
Chrząstka rzepki o zmniejszonej grubości w części dolnej - cechy chondropatii st II/III.
Chrząstka bloczka zachowana.
Więzadło, troczki rzepki, ścięgno mięśnia czworogłowego uda prawidłowe.
Ślad płynu w kaletce podrzepkowej głębokiej. Ciało tłuszczowe Hoffy bez obrzęku.

Chrząstka na kłykciach kości udowej i piszczelowej zachowana.
Ciagłość więzadeł krzyżowych zachowana, ich przebieg prawidłowy.
Więzadła poboczne zachowane.
Sygnał ze szpiku prawidłowy.

B)
Nastepnie badanie USG (22.12.2017)

Aparat: aloka prosound 6,

Drobne zmiany pod postacią sladu płynu w zach nadrzepkowym - do 1,5 mmn oraz dość
wąska chrząstka na kłykciach - z podejrzeniem chondromalacji st II gi oraz w kaletce
pod w. pobocznym bocznym 3 mm.

C) 23.02.2018
C... ampułko-strzykawka,. (nie chce reklamować produktu- kwasu hialurowego)
Bol powrocił po 11 dniu !! (powróciłem do teypowania kolana które stosowałem trochę
czasu przed wykonaniem rezonansu).

jeszcze w badaniu krwi (08.08.2017) wykazało mi:
-neutrocytów % - 39.7 (wr. 50.0 - 70.0)
-monotytów % - 10.5 (1.0 - 10.0)
-eozynocytów % - 8.1 (1.00 -5.00)
-PCT 0.192 (0.200 -0.500)

Na chwilą obecna stosuje A... (nie chce reklamować produktu) i tapowanie gdy już
sam suplement już nie pomaga oraz D...(nie chce reklamowac produktu) - (na stan zapalny).

ćwiczenia zmacniające/rozciaganie mieśnia czworogłowego robiłem sam w domu i bez
poprawy czasami większy ból.

Ostatnio byłem już/dopiero u Piątego Ortopedy który wysłał mnie na rehabilitacje,
bo stwierdził na podstawie rezonansu i badaniu mojego konala: Zapalenie przyczepu
mięśnia czworogłowego.

Już wydałem ok 4 tyś na oba kolana, ale lewe ciągle się pogarsza, nie wspomne o
RTG i innych nowinkach o których każdy lekarz mówił, ale widzę duże różnice pomiedzy
badaniami USG i RM, które zostały wykonane w nie długim odstępie czasu. Pytanie rodzi
się czy Znajdzie się jakiś lekarz, który będzie w stanie obejrzeć płytę RM. Przychodnia,
która wydała USG kolana będzie chociaż nagrana, a nie pusta lub gdy jeszcze inny lekarz
zrobi USG kolana zrobi opis zdjęć? - a chwile obecną, nie wiem, ale się domyślam?!

Mam kilka pytań:
1. Jak oceniacie uszkodzenia mojego kolana i jakie części oraz jakiego leczenia są
wymagane/zalecane?
2. Jakie jeszcze badania zalecacie ?
3. Bóle często powstają podczas wysiłku, złej pogody, zimna, a czasami nie wiadomo od czego.
4. Nawet całkowicie odstawiłem alkohol na parę miesięcy i nie pomogło.
5.Lekarz mówił mi, że nie mam problemów z reumatyzmem, lecz mam niby przeciążenie w organizmie. Nie wiem dlaczego po 2/3 piwach mniej mnie bolą stawy niż po tych wszystkich lekach przeciw zapalnych!!
Pozdrawiam: Mr O.

Odnośnik do komentarza

Nie polecam na razie żadnych inwazyjnych sposobów leczenia kolan. Szczegolnie, że jak na razie dolegliwości nie sa na tyle poważne aby takie leczenie wprowadzić. Co moge polecic

1. Skontaktowanie się z dobrym rehabilitantem. Rehabilitant powinien opracować ćwiczenia, jakie możesz wykonywać samodzielnie w domu.

2. Leczenie kolan osoczem:
https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/zabiegi-ortopedyczne/leczenie-kolan-komorkami-macierzystymi/ - leczenie komórkami macierzystymi jest nowym sposobem leczenia. Wspomaga odnowę i regenerację.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...