Skocz do zawartości
Forum

Aparat na zęby a nieprzyjemny zapach z ust


Gość Kicia15

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam 15 lat i krzywe zęby. Byłam u ortodonty i powiedział mi, że muszę nosić aparat. Taki na stałe. Czy boli jak się go nosi? Czy boli jak się go zakłada no i przede wszystkim czy nie zbiera się tam pokarm i później to nie śmierdzi. Bo zawsze mam wrażenie że nawet myjąc zęby nie da się całkowicie usunąć tych resztek i one potem gniją i śmierdzą...

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.09.2011 o 14:27, Gość Kaja napisał:

musisz sobie kupic specjalną szczoteczkę taką cieniutką jak wiertełko i myc pod drucikami wtedy będzie wszystko ok. Aparat nie boli ale boli naciąganie tak jakby ci coś miedzy zebami siedzialo http://www.ortodontatorun.pl/faq-najczesciej-zadawane-pytania/

Takie szczoteczki są najlepsze, tylko trzeb ostrożnie czyścić!

Odnośnik do komentarza
Gość Kurka Rurka
W dniu 7.03.2012 o 14:35, malgorzata85 napisał:

Mając stały aparat trzeba szczególnie dbać o zęby żeby pózniej nie było przebarwień. Mi ortodonta dał specjalną nić i polecił mi kupić płukankę http://www.dentysta-torun.pl/uslugi/ortodoncja/ . Powiedział że jest ona idealna przy stałych aparatach. Po zdjęciu aparatu nie miałam większych przebarwień : )

Racja! Płukanki są super! Jak się dobrze zadba, to nie będzie żadnego brzydkiego zapachu!

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to kwestia higieny. Polecam dobrą szczoteczkę, irygator oraz płyn do płukania jamy ustnej na koniec higieny. Higienizacja również nie zaszkodzi. Dobrze też poradzić się swojego orto. Ja z każdym problemem zwracam się mojej Pani doktor i zawsze otrzymuję wyczerpującą odpowiedź ? To  jeden z plusów leczenia się właśnie w Rock Your Smile u dr Teodorczyk ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...