Skocz do zawartości
Forum

Zakola w młodym wieku


Gość Perharbor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku podam parę informacji o sobie.
Jestem młodym chłopakiem, gdyz mam dopiero 17lat. uwagę na moje zakola zacząłem przywiązywać dopiero niecałe 2 lata temu. Patrząc na moje stare zdjęcia ciężko mi stwierdzić, że nie miałem zakol, czy też wysokiego czoła, gdyż nosiłem dłuższe włosy. Gdy je ściąłem nie zwracałem uwagi na zakola, ale od czasu, gdy kolega zwrócił mi uwagę na moje zakola zacząłem się nimi bardziej przejmować. Moje włosy są dosyć rzadkie, w rodzinie jest łysy tylko mój ojciec i pradziadek ze strony ojca. (Ojciec nie jest całkowicie łysy, lecz można powiedzieć, że ma "gniazdo" na głowie)
Jaka jest szansa, że ja też wyłysieje?
Czy istnieją jakieś sposoby na zahamowanie/zapobiegnięcie temu procesowi?

Odnośnik do komentarza

Niby wiele osób nie jest łysych, ale jednak jakeś obciązenie genetycznze jeset. Łysienie u mężczyzn najczęściej jest typu androgenowego i wynika z nadmiaru androgenów w organizmie.
Na tej stronie jest rozległy artykuł o łysieniu meskim:
https://rodzinazdrowia.pl/czy-na-meskie-lysienie-jest-recepta

Polecam się z nim zapoznac. W wielu przypadkach łysienie może zostać zahamowane przez usunięcie czynnika sprawczego, na przykład anemii czy stresu. Jesli chodzi o łysienie androgenowe to trzeba tutaj wprowadzić leki.

Odnośnik do komentarza

A co ma stres do wypadania włosów. Ja powiem tylko tyle: do 30 będziesz miał już zakola na pół głowy, skoro już tak szybko zaczęły ci się sypać włosy. Ale nie przejmuj, bo teraz to już co drugi facet w młodym wieku, albo łysieje, lub po prostu siwieje. Baby zresztą też, tyle że się kamuflują z tym xD Niestety ale teraz nastały takie czaszy, że wszystko nafaszerowane jest chemią bez umiaru, a dzieje się tak gdyż ludzi coraz więcej i żeby nakarmić całą hołotę należy produkować szybko i dużo.
Dlatego kurczaki są szpikowane antybiotykami,
świnie innymi gównami, aby szybko rosły, natomiast
zielenina podsypywana jest świństwem po którym też szybko rośnie. Gadają, że póki organizm młody, to jakoś daje rade. No cóż...

Odnośnik do komentarza

Mi jak zaczęły nadmiernie wypadać włosy zainwestowałem w Biotebal. Teraz jest dużo dostępnych metod i można mieć zdrowe włosy. Jeśli nie ma uwarunkowań genetycznych szanse są naprawdę duże. Wystarczy regularne stosowanie.

Odnośnik do komentarza

Witaj, u mnie w rodzinie jeśli chodzi o mężczyzn to niestety genetyczne. Rozglądamy się za przeszczepem włosów, gdyż ja i mój ojciec mamy łyse placki na głowie. Natknąłem się na YouTubie na vlog i dziś będę sprawdzał stronę Meditravel.pl

Poniżej filmik do vloga młodego chłopaka, który podobnie jak ty miał problem z zakolami

Odnośnik do komentarza

No coż. Wszystko zależy od sytuacji. W sytuacji, w której mialabym zakola takie jak na powyższych zdjęciach oraz odpowiednie fundusze, zastanowiłabym się nad wykonaniem przeszczepu włosów. W sytuacji w której są to po prostu genetyczne niewielkie zakola, nie wiem czy jest to konieczne. Musisz zastanowić się czy rzeczywiście cos takiego powoduje u Ciebie tak duży dyskomfort.

Dobrze jest jednak poczytać sobie o sposobach przeszczepiania włosów bo jest ich bardzo wiele. Jedna z popularniejszych jest obecnie Fue.

https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/przeszczep-wlosow-metoda-fue/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...