Skocz do zawartości
Forum

Jak walczyć z efektem jojo?


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry, mam 26 lat. Wpadłam w błędne koło odchudzania, które kończy się dla mnie ponownym tyciem. Pisze żeby zasięgnąć porady specjalisty co mam dalej robić. Może zaczną od początku, swoją przygodę z odchudzaniem zaczęłam w sierpniu 2017 r.. Wykupiłam dietę z internetu, ułożoną pode mnie i moje zapotrzebowanie kaloryczne, wynosiło oni ok. 1500 kcal. Ważyłam wtedy 73 kg. Dieta była zbilansowana, gotowałam posiłki itd, w październiku 2017 r. ważyłam 70 kg, w grudniu 2018 r. 68 g. Potem przez problemy osobiste, silny stres, zaprzestałam dietę, niestety kilogramy wróciły nie wszystkie, osiągnęłam wagę 71kg. Znajoma namówiła mnie na koktajle, co okazało się dla mnie totalną porażka, nie służyły mi, odczuwałam dyskomfort. Schudłam przez 2 miesiące marzec-kwiecień 3 kg, ale jedząc w miarę normalnie (nie gotowałam sobie specjalnego jedzenia) pozwalałam sobie na jakieś odstępstwa, typu słodycze. Przyszły wakacje tego roku, niestety po wyjeździe waga pokazała prawie 77 kg. Załamałam się. Od dnia 25.07.2018 r. odstawiłam zupełnie słodycze, słodkie napoje i różnego rodzaju przekąski, co mnie bardzo gubiło. Na dzień dzisiejszy waga pokazuje 74 kg (rano na czczo). Jem pięć posiłków dziennie, pije dużo wody, włączyłam dużo warzyw, owoców, pozwałam sobie na domowy obiad ale w mniejszej ilości niż zazwyczaj. Moje pytanie, co mam robić aby waga spadała? Powrócić do diety, którą miałam wykupioną? Teraz zapisuje co jem w zeszycie ale nie jestem w stanie określić ile to jest kalorii. Jestem załamana moimi wahaniami wagi. Bardzo chce doprowadzić mój organizm do pełnej sprawności po tej huśtawce, którą mu zafundowałam. Bardzo proszę o jakąś poradę.

Odnośnik do komentarza
Gość 508157381

Opracowałem i stosuję kilkanaście lat proste, domowe ćwiczenie na stojąco ,nie męczace, i bardzo łatwe -stosuje je ponad 100 osób z moich znajomych i nawet kilku lekarzy z Niemiec,Australii,nasz senator,prof.Kieżun ,biskupi .Ćwiczenie daje po pół roku półgodzinnych sesji dziennych np.3X po 10 minut oglądając TV zdecydowane schudnięcie z otłuszczenia szczególnie w rejonie brzucha,ud i pośladków.Dodatkowo redukuje bóle kręgosłupa.Od ponad 2 lat próbuję się z nim przebić w Polsce (min.Zdrowia,Sportu,Edukacji,Kliniki Odchudzania itd.,itd i szlag mnie trafia jak ciężko coś u nas wdrożyć pomimo wielkich zapowiedzi prem. Morawieckiego
Widzę setki otyłych młodych dziewczyn i chłopaków i nikt im nie chce pomóc.Zgroza..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...